Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Cum interpretati art 4 lit f din HG ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Cum interpretati art 4 lit f din HG 905/2017 ? f) ...

Buna ziua,
Cum interpretati art 4 lit f din HG 905/2017 ?
f) datele prevăzute la art. 3 alin. (2) lit. p) se transmit cel târziu la data încetării contractului individual de muncă ?
- Daca data incetarii CIM este in 01.04.2024 se poate face inregistrarea in Revisal la o data anterioara incetarii ?
- Documentele incetarii CIM pot fi eliberate anterior ?
Eu interpretez ca se pot face atata timp cat exista " cel tarziu " in text dar as vrea sa mai vad si alte pareri.
Da, incetarea se poate face si la o data anterioara .. legea prevede termneul maxim in care se poate transmite incetarea.

Documentele incetarii CIM pot fi eliberate anterior sau ulterior datei incetarii c.i.m.