Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drept de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drept de proprietate

Bună ziua
Aș dori să știu dacă cineva poate obține drept de propietate asupra unui teren doar pe baza unui număr cadastral.
Când s-au făcut măsurătorile, trebuia trecut numele unuia dintre moștenitori.
Menționez însă că succesiunea nu a fost făcută și nimeni nu deține un certificat de moștenitor.
Deci, persoana pe numele căreia s-au făcut măsurătorile cadastrale, poate fi declarat propietar ?
Buna ziua. Situatia prezentata este neclara si intrebarea in consecinta. Reveniti cu detalii.