avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drept de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drept de proprietate

Bună ziua
Aș dori să știu dacă cineva poate obține drept de propietate asupra unui teren doar pe baza unui număr cadastral.
Când s-au făcut măsurătorile, trebuia trecut numele unuia dintre moștenitori.
Menționez însă că succesiunea nu a fost făcută și nimeni nu deține un certificat de moștenitor.
Deci, persoana pe numele căreia s-au făcut măsurătorile cadastrale, poate fi declarat propietar ?
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 14:34, 13 Aprilie 2024
Buna ziua. Situatia prezentata este neclara si intrebarea in consecinta. Reveniti cu detalii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mostenire paris50paris paris50paris Buna ziua un sfat va rog suntem 5 frati mama noastra a decedat in anul 2000 Lasand In urma un teren de 1000 mp. avem titlu de propietate pe numele mamei ... (vezi toată discuția)
Succesiune DARSHAN DARSHAN Buna ziua .Am si eu o problema;mama a decedat de curind,relatiile cu sora nu sunt cordiale.eu detin un certificat de mostenitor dupa tata unde eu am 3/4 iar ... (vezi toată discuția)
Dreptul de folosinta valisut valisut Buna ziua, sunt intr-o situatie cel putin ciudata, pe toata latimea terenului (propietate) in spatele casei, de unde, conform actelor de propietate, lotul ... (vezi toată discuția)