Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua! Am facut o plangere contravntionala in oct ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua! Am facut o plangere contravntionala in oct 2023.Mi ...

Buna ziua!
Am facut o plangere contravntionala in oct 2023.Mi a fost anulata pt neplata taxei de timbru,si altele,actele de procedura nu mi au parvenit prin posta.,dosarul fiind on line iar taxa trimisa on line.Am facut cerere de rexaminare ,am depus taxa de timbru si remediat lipsurile,mi a fost anulata din nou pe 25 aprilie 2024,Hotararea jud mi a parvenit vineri 10 mai cu stampila date modificata,cu toate ca am depus doua taxe de timbru.CARE E TERMENUL LIMITA LA CARE POT DEPUNE APELUL.Imi puteti da va rog un model de cerere de apel/.Am 71 de ani,nu mi pot permite avocat.Multumesc.
ieseugenia, utilizator
Scrie in hotarare in ce termen se poate face apel. Cat priveste taxa de timbru, depinde cum ati achitat-o, cum ati trimis-o electronic, ce a dispus instanta etc.