Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Avocata mea nu mai răspunde la telefon
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Avocata mea nu mai răspunde la telefon

Buna ziua ,
Ce pot face daca avocata mea nu mai răspunde la telefon ,am angajat-o de șase luni și n-am făcut absolut nimica pentru noi într-un dosar penal în care soțul meu este partea vătămată ?ne tot duce cu vorba că face azi ,că face maine dar nu face nimica.
Multimesc
ileanalipan, utilizator
Puteti rezilia contractul cu respectiva avocata si sesiza Baroul avocatilor din judetul dvs.
În primul rand vedeți dacă nu are probleme de sănătate,nu a decedat(se mai întâmplă și astfel de situatii).Încercați să o contactați pe o adresa de mail,dacă locuiți într o localitate mai mica o găsiți pe la sediul instantei sau la cabinet. etc.O plângere penala durează ani asa ca nu știu ce ar putea face în 6 luni Tb văzut dacă a făcut ceva cereri la politie/parchet, a fost cu soțul la audieri .În primul rand verificați dacă v-ați îndeplinit obligațiile financiare asumate,lamuriti va exact dacă a făcut sau nu demersuri.si apoi reziliat contractul .Plângere la Barou puteți sa face daca a încasat un onorariu și nu a prestat chiar nimic în cauza în care este angajata .
Buna ziua ,
Noi ne-am îndeplinit obligațiile financiare am platit la început tot cât ne-a cerut ,am angajat-o pe ea de șase luni dosarul are aproape în an timp in care nu s-au întâmplat nimic ,cu autor al faptei cunoscut cu martori audiați și în rest nimic iar avocata ne tot duce cu vorba ,am rugat-o să facă cerere de urgentare a dosarului ,ea nici măcar nu a studiat dosarul iar când o sunam nu răspunde la telefon ,nu este prima oara când face asta.N-am crezut că și un om al legii poate face așa ceva să ne ia banii și să nu facă absolut nimic.

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

În primul rand vedeți dacă nu are probleme de sănătate,nu a decedat(se mai întâmplă și astfel de situatii).Încercați să o contactați pe o adresa de mail,dacă locuiți într o localitate mai mica o găsiți pe la sediul instantei sau la cabinet. etc.O plângere penala durează ani asa ca nu știu ce ar putea face în 6 luni Tb văzut dacă a făcut ceva cereri la politie/parchet, a fost cu soțul la audieri .În primul rand verificați dacă v-ați îndeplinit obligațiile financiare asumate,lamuriti va exact dacă a făcut sau nu demersuri.si apoi reziliat contractul .Plângere la Barou puteți sa face daca a încasat un onorariu și nu a prestat chiar nimic în cauza în care este angajata .