avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 505 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Avocata mea nu mai răspunde la telefon
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Avocata mea nu mai răspunde la telefon

Buna ziua ,
Ce pot face daca avocata mea nu mai răspunde la telefon ,am angajat-o de șase luni și n-am făcut absolut nimica pentru noi într-un dosar penal în care soțul meu este partea vătămată ?ne tot duce cu vorba că face azi ,că face maine dar nu face nimica.
Multimesc
Ultima modificare: Marți, 14 Mai 2024
ileanalipan, utilizator
Cel mai recent răspuns: ileanalipan , utilizator 09:24, 15 Mai 2024
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Puteti rezilia contractul cu respectiva avocata si sesiza Baroul avocatilor din judetul dvs.
În primul rand vedeți dacă nu are probleme de sănătate,nu a decedat(se mai întâmplă și astfel de situatii).Încercați să o contactați pe o adresa de mail,dacă locuiți într o localitate mai mica o găsiți pe la sediul instantei sau la cabinet. etc.O plângere penala durează ani asa ca nu știu ce ar putea face în 6 luni Tb văzut dacă a făcut ceva cereri la politie/parchet, a fost cu soțul la audieri .În primul rand verificați dacă v-ați îndeplinit obligațiile financiare asumate,lamuriti va exact dacă a făcut sau nu demersuri.si apoi reziliat contractul .Plângere la Barou puteți sa face daca a încasat un onorariu și nu a prestat chiar nimic în cauza în care este angajata .
Buna ziua ,
Noi ne-am îndeplinit obligațiile financiare am platit la început tot cât ne-a cerut ,am angajat-o pe ea de șase luni dosarul are aproape în an timp in care nu s-au întâmplat nimic ,cu autor al faptei cunoscut cu martori audiați și în rest nimic iar avocata ne tot duce cu vorba ,am rugat-o să facă cerere de urgentare a dosarului ,ea nici măcar nu a studiat dosarul iar când o sunam nu răspunde la telefon ,nu este prima oara când face asta.N-am crezut că și un om al legii poate face așa ceva să ne ia banii și să nu facă absolut nimic.

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

În primul rand vedeți dacă nu are probleme de sănătate,nu a decedat(se mai întâmplă și astfel de situatii).Încercați să o contactați pe o adresa de mail,dacă locuiți într o localitate mai mica o găsiți pe la sediul instantei sau la cabinet. etc.O plângere penala durează ani asa ca nu știu ce ar putea face în 6 luni Tb văzut dacă a făcut ceva cereri la politie/parchet, a fost cu soțul la audieri .În primul rand verificați dacă v-ați îndeplinit obligațiile financiare asumate,lamuriti va exact dacă a făcut sau nu demersuri.si apoi reziliat contractul .Plângere la Barou puteți sa face daca a încasat un onorariu și nu a prestat chiar nimic în cauza în care este angajata .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Avocat infractor mariantrifan mariantrifan Am si eu urmatoarea problema de semnalat si as dori un raspuns concis Un membru al familiei mele a avut numeroase divergente cu administratorul unui bloc din ... (vezi toată discuția)
Ce pot sa mai fac sa imi recuperez banii si actele de la o avocata hoata si micinoasa? ALEXA_2585 ALEXA_2585 Anul trecut mi-a fost ridicata masina. Nu eram in localitate si am aflat asta la o sapt dupa, cand am revenit, binenteles interesandu ma eu unde imi e masina, ... (vezi toată discuția)
Raspunderea avocatului ContSters205413 ContSters205413 daca un avocat promite ceva .........iti i-a comision pentru ce promite si te duce cu vorba.......................nu face ce a promis , avocatul cum poate fi ... (vezi toată discuția)