Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Metodologie hartuire la locul de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Metodologie hartuire la locul de munca

Buna ziua,

In legatura cu Ghidul privin hartuirea la locul de munca, va rog sa imi spuneti daca este suficient sa avem un astfel de ghid independent in companie (28 angajati) sau e necesara si includerea acestuia in regulamentul de ordine anterioara, ca anexa, de exemplu? Prin act aditional la ROI?

Va multumesc.
Il puteti face ca anexa la Regulamentul Intern.