avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Metodologie hartuire la locul de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Metodologie hartuire la locul de munca

Buna ziua,

In legatura cu Ghidul privin hartuirea la locul de munca, va rog sa imi spuneti daca este suficient sa avem un astfel de ghid independent in companie (28 angajati) sau e necesara si includerea acestuia in regulamentul de ordine anterioara, ca anexa, de exemplu? Prin act aditional la ROI?

Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:49, 15 Mai 2024
Il puteti face ca anexa la Regulamentul Intern.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Modificare cim de la 01.05.2011 giacris giacris In momentul in care va intra in vigoare noul Cod al muncii, respectiv din 01.05.2011, vor trebui modificate prin act aditional si CIM ale angajatilor deja ... (vezi toată discuția)
Regulament de ordine interioara daniela_circiumaru daniela_circiumaru Stie cineva care este procedura de intocmire a unui ROI? Am intocmit un ROI iar acum trebuie sa il aprobe sefii (deoarece nu avem desemnat un reprezentant al ... (vezi toată discuția)
Modificare contract de munca silvias silvias Am si eu o intrebare referitoare la Codul Muncii si anume odata cu modificarea acestuia s-au introdus criteriile de evaluare de performanta care conform ... (vezi toată discuția)