Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua, dacă eu lucrez în germania cu contract ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua, dacă eu lucrez în germania cu contract legal în ...

Bună ziua, dacă eu lucrez în germania cu contract legal în germania de 5 ani, iar in anul 2023 din luna Aprilie, am facut actele pentru alocatie in germania, dar cu diferenta de la romînia, ( 292 roni din romînia) si cea de germania 192 de euro, acum:am primit o decizie din care ma anunta, ca mi se taie alocația de romînia cu motiv ca eu nu am anuntat in romînia alicatia de Germania, și acum să o returnez 1 an alocația de romînia,, este corect?
Din ce tara ati luat alocatia integrala , Romania sau Germania?
Din germania 192 euro si 292 roni din românia

Cornel Vasile a scris:

Din ce tara ati luat alocatia integrala , Romania sau Germania?