Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Plata CASS pentru dividendele de la un srl?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Plata CASS pentru dividendele de la un srl?

Plata CAS sau CASS

pentru un srl cu un profit net de aproximativ 160000 lei(2023) se plateste CAS SAU CASS ? si in valoare de cat ?

Multumesc.
george-neagu, moderator
CASS si impozit .

impozit 8% si CASS la 10% la 24 de salarii minime adica 7200 lei.