Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Notiune de PICNIC !
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Notiune de PICNIC !

Salut !
Merg cu sotia in Busteni,spre Gura diham.
Am curatat de nenumarate ori acea vale cand era permisa camparea.
Acuma,pun masina pe marginea drumului(pe o carare facuta de masini) si stam la o masa pe doua scaune. Mancam si bem ce avem la noi,apoi punem intrunul din sacii pt gunoi si la masina cu el.
Nu mi place sa fac gratar,deci nu aprind focul.
Trece jandarmul( ceea ce apreciez f mult.Ne mendeaza sau nu(Conform legii) ?
Sau mananc in masina si ma asez la masa cu un pahar gol !?
Multam fain !
niccu, utilizator
Daca este oprirea interzisa, puteti primi amenda contraventionala.
Legal, locurile unde este permisa camparea/ oprirea pentru servirea mesei sunt inscriptionate.
Vedeti Legea picnicului nr. 54/ 19.03.2012 aici: [ link extern ]