avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 749 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... legea pensiei
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

legea pensiei

in 15.12.2009 am iesit in autodisponibilizare am facut toate calculele sa ma incadrez la pensie in data de 25.10.2011, ma incadram perfect ca am lucrat 31 de ani ca otelar. Va rog sa-mi spuneti daca GUVERNU...schimba legea pensiei eu mai beneficiez de legea 226/2006 care se referea ,daca ai 25 de ani de grupa speciala si 50 de ani varsta poti iesi la pensie?
Cel mai recent răspuns: batu jan , utilizator 21:07, 11 Februarie 2010
batu jan a scris:
Va rog sa-mi spuneti daca GUVERNU...schimba legea pensiei eu mai beneficiez de legea 226/2006 care se referea ,daca ai 25 de ani de grupa speciala si 50 de ani varsta poti iesi la pensie?

Nu aveti deloc rabdare! Legea este in discutii la guvern si doriti sa stim ce prevederi va cuprinde.
Daca viitoarea lege va abroga prevederile Legii nr. 226/2006, atunci nu mai aveti cum sa beneficiati de ele. Depinde si care va fi data intrarii in vigoare a viitoarei legi a pensiilor.
va multumesc , da presimt ca am dato in bara cu autodisponibilizarea mea acest GUVERN de.......e pus pe marirea anilor de munca, macar o zi as vrea sa vina boc numai sa STEA in fata comvertizorului si apoi sa zica daca este putin 50 de ani varsta de pensionare a unui otelar .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensii cozmastefan cozmastefan Sunt nascut in19.01 1955,si m-am angajat la Combinatul Siderurgic Hunedoara in01.08 1973 ca otelar.In perioada25.06.1975-01.12.1976 am fost in armata.In ... (vezi toată discuția)
Varsta de pensionare medic iulidana iulidana Care este varsta de pensionare pentru un medic primar incadrat in Ministerul Admnistratiei si Internelor? Art. 385 din legea 95/2006 prevede ca un medic se ... (vezi toată discuția)
Iesire la pensie Valer1234 Valer1234 Am 49 de ani, lucrez din anul 1980 si am 19 ani si 8 luni grupa 1 iar grupa speciala 6 ani si 4 luni. As vrea sa stiu cand ies la pensie iar ani de servici am ... (vezi toată discuția)