Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... OUG 159/2008 a fost declarata neconstitutionala!!!
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

OUG 159/2008 a fost declarata neconstitutionala!!!

Prin Decizia nr. 109 / 09.02.2010 pronuntata in dosarul nr. 3324D/2009, Curtea Constitutionala a ADMIS EXCEPTIA DE NECONSTITUTIONALITATE A DISPOZITIILOR O.U.G. nr. 159/2008 pentru modificarea si completarea Legii nr. 51/1995 pentru organizarea si exercitarea profesiei de avocat.

:hammer:Asta inseamna ca a picat si ultima tentativa a domnilor avocati din baroul lui Zamfirescu de a incerca sa elimine baroul lui Bota!
Nu pot decat sa rad fiindca doveste neputinta lor!
B-)
Problema care s-a ivit in viitorul apropiat, este ce vor face cei de la UNBR in legatura cu examenele programate in februarie? #-o
Se vor amana sau nu se vor mai sustine si vor fi doar cele din septembrie? :foottap:
Acuma o sa fie o concurenta beneficica intre cele doua barouri , si multi avocati se vor muta de la baroul lui Zamfirescu la baroul condus de Pompiliu Bota !
:D si ex. din sept. a fost organizat in baza unei legi neconstitutionale
dupa ce mi s-a intamplat mie azi la baroul bucuresti.... mai bine tac, noroc ca am inregistrat persoana.
pentru contabila sefa, nu sunt superiori s-o controleze?
@Mihai si @Romania Inedit: nici o legatura cu Bota ori cu vreo concurenta loiala de aici inainte. Sunt cateva nume care fost refuzate pe la admitere, cu vechime. Juzi fosti si procurori fosti. Doar nu credeti ca a inceput dizidenta la Curtea Constitutionala. Sa fim seriosi!

@Peruschi: UNBR este in comisie de urgenta vineri dupa pranz. sa vedem dara ce vor face cu inscrisii.

@Avokitten: ba da, seful de personal, Gheorghiu, date de contact pe site-ul BB.
ContSters120042, utilizator