avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 706 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... OUG 159/2008 a fost declarata neconstitutionala!!!
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

OUG 159/2008 a fost declarata neconstitutionala!!!

Prin Decizia nr. 109 / 09.02.2010 pronuntata in dosarul nr. 3324D/2009, Curtea Constitutionala a ADMIS EXCEPTIA DE NECONSTITUTIONALITATE A DISPOZITIILOR O.U.G. nr. 159/2008 pentru modificarea si completarea Legii nr. 51/1995 pentru organizarea si exercitarea profesiei de avocat.

:hammer:Asta inseamna ca a picat si ultima tentativa a domnilor avocati din baroul lui Zamfirescu de a incerca sa elimine baroul lui Bota!
Nu pot decat sa rad fiindca doveste neputinta lor!
B-)
da, e o idee buna.............nu ne ramane decat sa avem...........bafta;)
4 Proiect de lege privind modificarea şi
completarea Legii nr.51/1995 pentru
organizarea şi exercitarea profesiei de avocat
01.06.2010 Termen pt. depunerea
raportului:
.
L388/2010 08.06.2010
Termen pentru depunerea amendamentelor: 07.06.2010
în conformitate cu prevederile Procedura dezbaterii şi adoptãrii: Constituţiei revizuite în 2003
procedură de urgenţă
-raport comun cu:
Termen adoptare, în conformitate cu art. 75 alin. 2 din Constituţie:
Termenul urmeazã sã se împlineascã dupã vacanta parlamentarã, la 27 zile de la reluarea activitãtii Senatului.
Comisia pentru drepturile omului, culte şi minorităţi
Comisia juridică,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum devii avocat daca esti consilier juridic? CARMEN_LUCIANA2000 CARMEN_LUCIANA2000 sunt consilier juridic, am 2 ani si 8 luni vechime ca si consilier juridic la o primarie si as vrea sa stiu cum pot deveni avocat. se ia in considerare aceasta ... (vezi toată discuția)
Dupa cati ani poate deveni avocat un consilier juridic? just a girl just a girl va rog sa-mi spuneti care stiti dupa cati ani de cosilier poti sa te inscrii la devinitivat pentru a devenii avocat stagiar? va multumesc o zi frumoasa (vezi toată discuția)
Definitivat consilier juridic Juridika Juridika Buna ziua. As dori sa stiu daca inscrierea unui consilier juridic in Uniune dupa 7 ani de vechime in sistemul privat, mai atrage dupa sine sustinerea ... (vezi toată discuția)