Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... schimbare nume in contractul casei
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

schimbare nume in contractul casei

Cand ne casatorim, eu si prietenul meu vrem sa ne adaugam numele de familie unul celuilalt. Este obligatoriu ca el sa isi schimbe contractul casei al carui proprietar este sau nu este nevoie? Care sunt actele pe care el trebuie sa le schimbe obligatoriu ca urmare a adaugarii numelui meu de familie la numele lui de familie in urma casatoriei?
Actele care atesta identitatea( CI, permis de conducere, inregistrarile fiscale, la directia taxe si impozite, legitimatii, carte de munca, modificari date la angajator-daca e cazul, pasaport, etc) Daca este asociat intr-o firma si acolo se vor efectua modificari.