Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale refuz bilet la ordin
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

refuz bilet la ordin

TREBUIE SA STIU CUM PROCEDEZ IN URMATORUL CAZ SI AS APRECIA UN RASPUNS OBIECTIV LA PROBLEMA MEA. #-o AM IMPRUMUTAT 20000 LEI DE LA UN PARTENER DE AFACERI PE PERIOADA DE 160 ZILE .LA 60 ZILE I-AM RESTITUIT SUMA DE 10000 LEI PLATA DIN CONTUL MEU IN CONTUL LUI PRIN BANCA=D> INTREBAREA MEA E .. DACA EU M-AI AM O DATORIE DE 10000 LEI CATRE DANSUL SCADENTA IN 18 02 2010 EL POATE SA FOLOSEASCA UN BILET LA ORDIN PRIMIT DE LA MINE DREPT GARANTIE CU ORICE SUMA??? [ MA AMENINTA CA O SA FIE 15000 LEI ] POATE SA-L COMPLETEZE SINGUR SI BANCA SA-L DECONTEZE FARA SEMNATURA MEA PE EL????????????:((:(( CE POT SA FAC IN ACEST SENS???????? VA MULTUMESC ANTICIPAT SUNT INTR-O SITUATIE FARA IESIRE:O
Am renuntat la raspuns, nu stiu ce ati "hotarat" voi intre voi.!
Motorola, utilizator
Daca Biletul la Ordin nu poarta pe el nici o semnatura este inutilizabil.
nu poate sa foloseasca acel bo daca nu are semnatura dvs =D>