avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 757 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general restituiri de sume pentru concedii medicale
Discuție deschisă în Contabilitate în general

restituiri de sume pentru concedii medicale

In cat timp primeste firma ,banii de pe concediile medicale ?
Cel mai recent răspuns: Magda Staicu , Consultant fiscal 21:35, 26 Februarie 2010
~ Conținut șters la cerere ~
eu am depus 2 cereri in lana noiembrie 2009 si 2 in decembrie pentru concediu maternitate avem de recuperat 7.500 ron si nu am primit nimic.Am facut sesizare scrisa si astept raspuns.
am depus cererea pe 25 ian pentru decembrie, iar banii au fost in cont in jurul datei de 20 februarie

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu medical sarcina/prenatal/postnatal ADRIANA RATIU ADRIANA RATIU Buna seara. Am urmatoarea situatie a unei salariate: a nascut prematur in luna decembrie 2009 (aprox 7,5 luni). Cum o trec in statul de plata, daca are ... (vezi toată discuția)
Termen depunere acte indemnizatie crestere copil suede suede Buna ziua, Actele pentru indemnizatia de crestere copil se depun la incheierea celor 42 zile (perioada de lauzie) sau la terminarea concediului de ... (vezi toată discuția)
Concediu postnatal si ccc laurentiuu laurentiuu Din iulie 2014 pana cand am nascut 11 noiembrie 2014 am avut un venit brut de 1000 lei (net 741) , iar din 1 decembrie 2013 pana la 31 iunie 2014, am avut un ... (vezi toată discuția)