Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Pt cine este interesat de filme documentare
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Pt cine este interesat de filme documentare

102 filme pe care vi le recomand:
NOTA – TOATE DOCUMENTARELE AU TRADUCERE IN LIMBA ROMANA
La unele dintre documentare pentru a activa subtitrarea în limba romana (daca nu porneste automat) imediat sub video, langa butonul de volum se afla un alt buton "CC" (caption). De acolo puteti selecta limba romana

1. GREGG BRADEN -- TREZIREA LA PUNCTUL 0 – subtitrare RO
[ link extern ]

2. Terence McKenna - Unda temporala Zero (Time Wave Zero) – subtitrare RO
[ link extern ]
3. Curgerea Timpului (The Flow of Time) – subtitrare RO
[ link extern ]
4. DAVID BRUCE HUGHES - Singularitatea in Matrice – subtitrare RO
[ link extern ]
5. PUTEREA NESTIINTEI - ECKHART TOLLE– subtitrare RO
1- [ link extern ]
2- [ link extern ]
6. RENUNTAREA LA GAND - ECKHART TOLLE - – subtitrare RO
1- [ link extern ]
2- [ link extern ]
7.. ECKHART TOLLE - Cel mai profund adevar al existentei omensti - (The Deepest Truth in Human Existance) – subtitrare RO
[ link extern ]

8. ECKHART TOLLE - Să Aducem Liniştea În Viaţa De Zi Cu Zi – subtitrare RO
[ link extern ] =

9. ECKHART TOLLE - Invitat la Oprah Winfrey (EP. I si II) – subtitrare RO
1- [ link extern ]
2- [ link extern ]

10.. OSHO - Osho - Fii Nemişcat şi Cunoaşte (Partea a 6-a) – subtitrare RO
[ link extern ]

11. CHAKRELE SI ILUMINAREA – subtitrare RO
[ link extern ]

12. Viata lui Buddha (The Life of Buddha) – subtitrare RO
[ link extern ]
13. YOGHINI DIN TIBET – subtitrare RO
[ link extern ]

14. SPAŢIUL SPIRITULUI - O Călătorie În Conştiinţa Dvs. – subtitrare RO
[ link extern ]

15. VIATA DUPA MOARTE (un documentar foarte interesant...) – tradus RO
[ link extern ]

16. ENQUÊTE SUR LE MONDE INVISIBLE – subtitrare RO
[ link extern ]

17. NEALE DONALD WALSCH - Teama, Spaima si Frica – subtitrare RO
[ link extern ]
18. Jocurile Mintii - O privire critica (The Critical Eye) – subtitrare RO
[ link extern ]

19. DESPRE SUGESTII, HIPNOZA, TELEPATIE – subtitrare RO
[ link extern ]

20. Efectul PLACEBO in spiritualitate (fragment) – subtitrare RO
[ link extern ]

21. SECRETUL - Legea Atracţiei – subtitrare RO
[ link extern ]

22. CODUL LUI MOISE - – subtitrare RO
[ link extern ]
23. UNIVERSUL ELEGANT – subtitrare RO
1 - Visul Lui Einstein: [ link extern ]
2 - Chestiunea Stringurilor: [ link extern ]
3 - Bine aţi venit în cea de-a 11a Dimensiune: [ link extern ]
24. JOHANN GRANDER - Vrăjitorul Apei Din Tirol (The Water Wizard of Tirol) – subtitrare RO (sau "Magicianul Apei Din Tirol " sau "Apa Vie")
[ link extern ]

25. APA NOASTRA CEA DE TOATE ZILELE – subtitrare RO
[ link extern ]

26. Memoria Apei - Masaru Emoto Seminar Romania – subtitrare RO
[ link extern ]

27. THE 11-TH HOUR – subtitrare RO
[ link extern ]

28. Intunecarea globala (Global Dimming) – subtitrare RO
[ link extern ]

29. Stiinta Imposibilului, Infruntand Ziua Judecatii de Apoi - (Science of the Impossible - Facing Doomsday) – subtitrare RO
[ link extern ]

30. CINE A OMORAT MASINA ELECTRICA (Who Killed the Ellectric Car) – subtitrare RO
[ link extern ]

31. Stanley Meyer - Water Driven Car (Masina cu motor cu apa) – subtitrare RO
[ link extern ]

32. Xogen - Super-Efficient Electrolysis that produce oxy-hydrogen gas (fragment) – subtitrare RO
[ link extern ]

33. Marea Înşelătorie A Încălzirii Globale (The Great Global Warming Swindle) – subtitrare RO
[ link extern ]

34. SURPLUS - Terorizati in a fi consumatori - – subtitrare RO
[ link extern ]

35. Supradimensioneaza-ma (Supersize Me) – subtitrare RO
[ link extern ]

36. The Future of the Food (2004) – subtitrare RO
[ link extern ] /

37. EARTHLINGS - UN MOTIV BUN PT CARE SA NU MAI MANCAM CARNE – subtitrare RO
[ link extern ]

38. Studierea Starilor De Constiinta Modificata -Experienta Lui Grof – subtitrare RO
[ link extern ]

39. Corpul Uman - Creierul Uman - (The Human Body - Brain Power) – subtitrare RO
[ link extern ]

40. Sa Intelegem Creierul - Documentar - () – subtitrare RO
[ link extern ]
41. MISTERELE CREIERULUI – subtitrare RO
1- [ link extern ] /
2- [ link extern ] /

42. Creierul - Totul E In Mintea Noastra - Documentar - () – subtitrare RO
[ link extern ]

43. Oamenii timpului nostru (24..01.2009) "Gandul, ca forta", stiinta imbratiseaza spiritualitatea!
[ link extern ]
44. Agresiunea virtuala - Educational - () – subtitrare RO
[ link extern ]

45. Influenta Calculatorului Asupra Copilului – subtitrare RO
[ link extern ]

46. Nature, Nurture And The Power Of Love – subtitrare RO (sau "Secretul de dincolo de materie ")
[ link extern ]

47. Noua Biologie - Unde mintea si materia se intalnesc (The New Biology - Where Mind and Matter Meet) (Part 1 & 2) – subtitrare RO
1- [ link extern ]
2- [ link extern ]

48. Ultrasunete - O Fereastra Spre Interior Documentar – subtitrare RO
[ link extern ]
49. HARUN YAHYA - Secretul din spatele materiei (The Secret Beyond Matter) – subtitrare RO (sau "Secretul de dincolo de materie ")
[ link extern ]

50. Drunvalo Melchizedek - Geometria Sacra - Floarea Vietii (La Flor de la Vida - mai 2003) – subtitrare RO
[ link extern ]

51. NASSIM HARAMEIN –TEORIA UNIFICATA A CAMPULUI – subtitrare RO
[ link extern ]

52. Secretul UFO - fragment (cu David Sereda) – subtitrare RO
[ link extern ]

53. EVIDENŢA (Evidence The Case For NASA UFOs) - Part 2 – ?1?si 2 – subtitrare RO
1- lipsa
2- [ link extern ]

54. CONSPIRAŢIA OZN (THE UFO CONSPIRACY) – subtitrare RO
[ link extern ]

55. TEORIA CONSPIRAŢIEI (CONSPIRACIES) - EXTRATERESTII (ALLIENS) – subtitrare RO
[ link extern ]

56. CONTACTUL A INCEPUT – subtitrare RO
[ link extern ]

57. TRIUNGHIUL BERMUNDELOR – subtitrare RO
[ link extern ]

58. Despre Magnetismul Planetar – subtitrare RO
(fragment) [ link extern ]
(Discovery) [ link extern ]

59. Nucleul Pamantului - Documentar Despre Magnetism (fragment) – subtitrare RO
[ link extern ]

60. HARUN YAHYA - Dezastrele aduse umanitatii de Darwinism (The Disaters Darwinism Broght to Humanity) – subtitrare RO
[ link extern ]

61. Misterele originii omului (MYSTERIOUS ORIGINS OF MAN - Rewriting Man's History (1999)) – subtitrare RO
[ link extern ]

62. Creaturi incredibile ce sfidează evoluţia (2000)(Incredible Creatures that Defy Evolution) – subtitrare RO
I (2000) - [ link extern ]
II (2002) - [ link extern ]
III (2004) - [ link extern ]

63. Faptul Creaţiei (The Fact of Creation) – subtitrare RO
[ link extern ]

64. HARUN YAHYA - MIRACOLUL DIN CELULÃ - Dovada Biochimică A Creaţiei – subtitrare RO
[ link extern ]

65.. HARUN YAHYA - ORIGINEA VIEŢII - Design-ul Inteligent (Unlocking the Mystery of Life - Intelligent Design) – subtitrare RO
[ link extern ]

66. Deziluzia Iluziei (Reality Overcome Fiction) – subtitrare RO (sau "Realitatea depaseste fictiunea")
[ link extern ]

67. Călătorie Către Pământul Gol in Interior (2005) (Journey to the Hollow Earth) – subtitrare RO
[ link extern ]

68. IMAGINE DE ANSAMBLU – subtitrare RO
[ link extern ]

69. ZEITGEIST THE MOVIE - Ediţia Finală – subtitrare RO
[ link extern ]

70. ZEITGEIST ADDENDUM – subtitrare RO
[ link extern ]

71. AGENDA EZOTERICA - Esoteric Agenda (2008) – subtitrare RO
[ link extern ]

72. INGERI si DEMONI DEZVALUITI - Agels ans Demons Revealed – subtitrare RO
[ link extern ]

73. CORPORAŢIA - O "persoană" psihopată (The Corporation) - Part 1si 2 – subtitrare RO
1- [ link extern ]
2- [ link extern ]

74. MAFIA CE IMBRACA "HAINA" UMANITARA -Documentar (se pare ca e vorba de politicieni) – subtitrare RO
[ link extern ]

75. AMERICA - From Freedom To Fascism ( AMERICA - De la libertate la Fascism) – subtitrare RO
[ link extern ]

76. INGERUL DIGITAL – subtitrare RO
[ link extern ]

77. Natiunea Suspecta - Documentar (Suspect Nation) – subtitrare RO
[ link extern ]

78. JOC FINAL – END GAME – subtitrare RO
[ link extern ]

79. BBC - PUTREA COªMARELOR (The Power of Nightmares) 01 - (Baby It's Cold Outside) – subtitrare RO
[ link extern ]

80. BBC - PUTREA COªMARELOR (The Power of Nightmares) 02 - Victoria Fantoma (The Phantom Victory) – subtitrare RO
[ link extern ]

81. BBC - PUTREA COªMARELOR (The Power of Nightmares) 03 - Umbre in pestera (Shadows in the Cave) – subtitrare RO
[ link extern ]

82. RAZBOI FACUT CU USURINTA – subtitrare RO
[ link extern ]

83. ISRAEL SI BIBLIA – subtitrare RO
[ link extern ]

84. KABBALAH DOCUMENTAR – subtitrare RO
1- [ link extern ]
2- [ link extern ]
3- [ link extern ]

85.. ISTORIA LUI DUMNEZEU – tradus RO
[ link extern ]

86. CUM A DEVENIT IISUS UN CHRISTOS – subtitrare RO
1- [ link extern ]
2- [ link extern ]

87. CERUL COBORAT PE PAMANT (HEAVEN ON THE EARTH) – subtitrare RO
1- lipsa
2- [ link extern ]

88. GIULGIUL DIN TORINO - Fabrica Timpului – subtitrare RO
[ link extern ]

89. Biblia Secreta (Rivalii lui Iisus) (NATIONAL GEOGRAPHIC) – subtitrare RO
[ link extern ]

90. Biblia Secreta (Templierii si Sf. Graal) (NATIONAL GEOGRAPHIC) – subtitrare RO
[ link extern ]

91. Biblia Secreta (Apocalipsa dupa Ioan) (NATIONAL GEOGRAPHIC) – subtitrare RO
[ link extern ]

92. Cine a scris Biblia (WHO WROTE THE BIBLE) – subtitrare RO
[ link extern ]

93. Cum a aparut Biblia - Vechiul Testament - Documentar (HOW THE BIBLE CAME TO BE) – subtitrare RO
[ link extern ]

94. Chivotul Legamintului - Pierdut Sau Ascuns? (Ark of the Covenant - Lost or Hidden Away?) – subtitrare RO
[ link extern ]

95. Secretul Manuscriselor De La Marea Moarta () – subtitrare RO
[ link extern ]

96. Evanghelia dupa Iuda (The Gospel of Judas) (NATIONAL GEOGRAPHIC) – subtitrare RO
[ link extern ]

97. STIGMATISMUL - realitate sau iluzie? (NATIONAL TV) – subtitrare RO
[ link extern ]
98. ISTORIA ORTODOXIEI – subtitrare RO
[ link extern ]

99. SFANTUL MUNTE ATHOS - Ghid de Invatatura – tradus RO
[ link extern ]
100. Michael TSARION - Originiile Irlandeze Ale Civilizaţiei (The Irish Origins of Civilisation) - Part – 1 si 2 – subtitrare RO
1- [ link extern ]
2- [ link extern ]
101. Arca Lui Noe - A Existat Vreun Potop Universal - (Noah's Arch-) – subtitrare RO
[ link extern ]
102. LEGENDA ATALNTIDEI – subtitrare RO
I - Amurgul Zeilor: [ link extern ]
? LEGENDA ATLANTIDEI II:

Vizionare placuta celor care apreciaza acest gen de filme

Va multumim pentru aceste recomandari!
=D>=D>=D>
Personal apreciez si prefer acest gen de filme.:)
Super initiativa, multumim frumos.:hugall:

:bow:

Incitant ! Multumim !