Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Modificarea formei de organizare din SRL in ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Modificarea formei de organizare din SRL in intreprindere individuala

Exista cumva vreo posibilitate a acestei modificari in cazul in care SRL-ul are asociat unic?
Nu este posibila acesta transformarea.
Nu se poate face transformarea in nicio situatie, cele doua entitati sunt guvernate de legi distincte.
Faceti dizolvarea voluntara a SRL-ului si infiintati in schimb o intreprindere individuala (puteti infiinta intrep. indiv. si inainte de a finaliza procedura de dizolvare a SRL-ului).
Multumesc frumos!