Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... atestat de infirmiera sau sora medicala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

atestat de infirmiera sau sora medicala

Bunaziua, as dori sa stiu cum se procedeaza pentru a obtine un atestat pentru o diploma de sora voluntara de crucea rosie.
PS. Locuiesc in franta si as avea posibilitatea de a exersa ca sora medicala (aide soignante) la un spital, dupa efectuarea unui stagiu de 3 luni aici dar pentru aceasta imi lipseste acest document care dovedeste ca in romania am deja dreptul de a exersa aceasta activitate.
Va multumesc anticipat de raspunsul vostru.
Ordinul Asistentilor Medicali si a Moaselor Judetene , organizeaza cursuri pentru obtinerea atestatului de infirmiera , intrebati acolo . Ca sora medicala nu aveti cum efectua niciun fel de curs .