Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... pensie intretinere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

pensie intretinere

ce pot face daca se refuza plata pensiei de intretinere
Puteti formula plangere penala pentru nerespectarea hotararii judecatoresti.
plangere penala pt abandon de familie,
impacarea partilor inlatura raspunderea penala...
Alina are perfecta dreptate! Neplata pensiei de intretinere reprezinta infractiune(abandon de familie). Plangerea penala este cea mai rapida modalitate!B-)