Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Un imobil detinut in baza unui comodat poate fi ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Un imobil detinut in baza unui comodat poate fi inchiriat

un imobil detinut de catre o societate in baza unui contract de comodat poate fi inchiriat catre o alta societate ? Mentionez ca am acordul comodantului (proprietarului ) ?
Da, daca in contract nu se mentioneze interdictia de subinchiriere si daca proprietarul va da acordul expres. DA.