Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... asigurare de sanatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

asigurare de sanatate

in cazul in care sotia angajata cu contract de munca este in suspendare pentru crestere si ingrijire copil pana la 2 ani, sotul care nu este angajat beneficiaza de asigurare de sanatate in cazul spitalizarii?
Sotul ar fi putut sa beneficieze de asigurare doar daca sotia era in continuare activa la locul de munca si il lua in intretinere. In acest caz al dvs, nu.