Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... schimbare loc de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

schimbare loc de munca

sunt angajata conform CIM la unul din cele trei puncte de lucru ale societatii pot fi mutata prin decizie fara acordul meu la un alt punct de lucru
Daca in CIM, la locul de munca, scrie clar ca este vorba de punctul de lucru X, nu puteti fi mutata la alt punct de lucru fara un act aditional la CIM, semnat si de dvs.
Puteti fi mutata fara acordul dvs. daca angajatorul dispune delegarea dvs. pe o perioada de 60 de zile sau detasarea pe o perioada de 6 luni de zile
Codul Muncii-Art. 42. - (1) Locul muncii poate fi modificat unilateral de către angajator prin delegarea sau detaşarea salariatului într-un alt loc de muncă decât cel prevăzut în contractul individual de muncă.
(2) Pe durata delegării, respectiv a detaşării, salariatul îşi păstrează funcţia şi toate celelalte drepturi prevăzute în contractul individual de muncă.