Forum Discuţii juridice Executare silită somatie/executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

somatie/executare silita

Buna ziua ,as dori si eu cateva raspunsuri
sotul meu a primit o somatiecare suna cam asa:
in baza art.145 din Ordonanta Guvernului nr.92/2003 privind codul de procedura fiscala,va instiintam ca figurati in evidenta fiscala cu urmatoarele sume de plata,ptr care s-a pornit executarea silita in temeiul titlului executoriu...04.03.2009 emis de directia de impozite si taxe , serviciul excutare silita creante buget local.Natura obligatiei fiscale Politia rutiera Mures si apare suma...
Tin sa precizez ca anul trecut in luna Martie sotul meu a luat o amenda ptr radar si i-a fost suspendat permisul 90 zile,amenda a fost platita in mai putin de 24 ore in judetul Mures ,el si-a recuperat permisul dupa o luna de zile facand un dosar si dand examen la scoala de soferi.
Sa inteleg ca acei bani nu au ajuns la Politia Mures? noi avem Chitanta de la posta cum am trimis recomandat o copie a chitantei Inspectoratului de Politie Mures
Ce trebuie sa facem in acest caz ?Va multumesc
predaţi o copie a chitanţei de plată la serviciul taxe şi impozite ca să vă radieze cu debitul respectiv
Nu avem o copie a chitantei ,aceasta a ramas la dosar la politie
Ce putem face in acest caz?

va duceti in locul unde ati achitat si v-a dat chitanta si va da o adeverinta ca ati platiti, iar cu acea adeverinta va duceti la sectia financiara
Buna ziua.
Puteti face cerere si sa va fie eliberata chitanta din dosarul de la politie.
Succes!
Cu respect,Alexa...