Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Comision de rambursare anticipata pe dobanda
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Comision de rambursare anticipata pe dobanda

Am un cotract de leasing imobiliar in care se specifica ca in cazul rambursarii anticipate se percepe comision de rambursare anticipata pe DOBANDA care mai este de achitat in acel moment(comisionul este de aprox. 60%).Mentionez ca dobanda este variabila si a crescut de anul trecut pana in prezent cu aprox.8000 euro.INYTREBARE-Este legala aceasta clauza?Nu este cumva abuziva in conditiile in care dobada este si variabila?Daca DA atunci ce ttrebuie sa fac,si care imi sunt sansele?Va multumesc anticipat!
chiar daca este sau nu abuziva , daca ati semnat un contract si ati fost de la inceput de acord cu ea , parerea mea ca sansele dvs sunt aproape de zero