Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... acord mansardare bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

acord mansardare bloc

Buna ziua,

Imi puteti raspunde va rog daca este necesar acordul meu personal pentru mansardarea unui bloc cu patru etaje in Brasov? Mentionez ca sunt proprietarul unui apartament situat la etajul 4, ultimul al acestui bloc. Neavand domiciliul in Brasov constat ca au demarat actiunile de constructie ale mansardei fara ca eu sa-mi exprim personal acordul pentru aceasta constructie.
e nev de acordul majoritatii proprietarilor si a tuturor propr de la ultimul etaj.nu aveti decat sa-i dati in jud,event o ordonanta presedintiala ca sa stopati lucrarile incepute,consultati un av
puteti sa-mi confirmati ca este nevoie de acordul TUTUROR locatarilor de la etajul 4? Care este textul de lege? multumesc frumos!