Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii viramentele de la sediile secundare
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

viramentele de la sediile secundare

Buna ziua,
Pana acum aveam la fiema doar un sediu cu un cod fiscal. Acum deschidem un punct de lucru intr-o alta localitate si de la finante urmeaza sa ne dea un cod fiscal pt. sediul secundar.
Cum voi plati viramentele de la angajatii de la sediul secundar? se precizeaza pe statul de plata?
Multumesc.
Nu are importanta de unde efectuati plata! De exemplu : daca la sediul secundar nu veti avea incasarile necesare , veti fi obligati sa efectuati plata de la sediul central! Vor fi evidente contabile diferite , este evident , dar va exista si evidenta contabila centralizata!
Multumesc ! !