avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 177 soluții astăzi
Forum Activitate Criste simona

Activitate Criste simona

La cat timp dupa ce trimite banca scrisoare catre executorul judecatoresc iti pune proprire pe salariu?Dar in cazul meu ca nu am nici serviciu si nici macar un bun pe numele meu?Va multumesc!!
Buna ziua!Am o mare problema si as avea nevoie de un sfat! Am un credit bancar luat in 2007 ,dupa o anumita perioada nu am mai putut plati rata ca am ramas fara serviciu!Ieri am gasit in posta o somatie cu titlu executoriu!Eu nu am servici si nu am nici bunuri pe numele meu, pt. ca stau cu parintii!!Am primit doar azi somatia si scrie ca trebuie sa achit pana azi!!oare ce se va intampla?Pot sa ii sun dimineta sa vad daca pot sa imi mai dea o amanare de o sapatama!la serviciu ma duc doar din 1 septembrie ca mi-am gasit ceva in sfarsit!V-am luat adresa de mail de pe avocat.ro!Va multumesc mult!!
Discuție Credit bancar!!
As dori sa stiu ce se poate intampala daca ai rams fara serviciu si nu mai poti plati rata la banca si nu ai nimic pe numele tau si nu ai garantat nimic(credit pt nevoi personale)!!Va multumesc
Buna ziua!!As dori sa stiu ce responzabilitati are femeia de serviu?Ea este obigata sa curete spatiile verzi din jurul blocului si sa taie gardul viu fara sa fie platita in plus?Va multumesc
Discuție Sef de scara
Buna ziua! As vrea sa stiu daca in lege asociatie de proprietari exisata acest termen de "sef de scara" si daca da cu ce se ocupa el!Va multumesc mult;)