avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 321 soluții astăzi
Forum Activitate gesiana

Activitate gesiana

O firmă mi-a construit o hală la o săptămînă după finalizare o furtună mi-a distrus o parte din acoperiș cum acționez în instanță constructorul penal sau civil.
Discuție Justiție oarba
Sunt dezamăgit de felul cum se analizează plângerile la unele hotarîri judecătorești sau la ordonanța procurorului petentului i se dă doar respingeri așa se face justiție in țara asta Rușine chiar nu mai exista căi corecte pentru a dovedi nevinovația suspectul rămâne un imbecil....#-o
Am o problema in 2010 am cumpărat un teren extravilan contract vânzare cumpărare am făcut proiect si autorizație de împrejmuire am pus gard după care M-am trezit cu dosar penal din partea unui Moș care pretinde ca terenul e a lui cumpărat cu antecontract.Ma învinuit de furt distrugere ca am tăiat niște arbori(specific pe terenul respectiv nu a fost niciodată copaci)si din 2011 aseară am primit clasarea dosarului o amenda si plata cheltuielilor de judecată.Nu am umblat prin judecați un procuror nu trebuie sa cerceteze?Nu m-a audiat nu a venit la fata locului o singura declarație am dat la poliție nu știu ce sa fac am fotografii si înregistrări video ca probe dar degeaba am luat cu buna credința terenu si am ajuns sa plătesc amenzi așa se face justiție in Romania?Cum as putea sa fac contestație sa deschid acțiune pentru denunțare calomnioasa si mărturie mincinoasa?
Discuție Legea 17/2014
Ce lege e asta pentru cei care locuiesc in apropierea frontierei pe raza de 30 de km nu poți vinde teren extravilan fără aprobări speciale suntem în ghetou fata de cei din București Ilfov sau Brașov?Discriminare pe fata
Răspuns la discuția dosar penal
Va multumesc pentru raspuns
Discuție dosar penal
Lamuriti-ma va rog procurorul a dat NUP petentul a inaintat la instanța care a admis si a trimis la parchet din nou dosarul din mai pana in prezent nu am fost citat ci stau in stres.Am intrat in problema asta fără nici un motiv,cumpărarea unui teren cu contract vânzare-cumpărare si cu buna credință mi-a adus aceste gunoaie.Chiar o sa ajung la racoare?
cu tot respectul am mandatat avocatul care mi-a comunicat c-o sa se respinga dar nedumerirea mea este ca pronuntarea sa comunicat la 5 zile dupa fond ceva e necurat in chestia asta.Oricum va multumesc
Multumesc pentru raspuns cu acordul d-voastra vreau sa specific ca intimatul in Romania nu are cale de atac recurs apel.Se da admitere asa pe ochi frumosi daca intimatul n-a fost prezent la termenul de judecata nu se mai citeaza odata?
Sunt nedumerit asupra unei pronuntari conform art 278-1 alineat 8,lit b in cazul asta intimatul nu are nici o cale legala?Ce se antampla in viitor .
D-lor dati o explicatii cum poate fi calificata o companie de asigurari care duce un client cu vorba ba azi ba saptamana viitoare si dupa 3 luni sa-mi spuna flegmatic du-te la suravegherea asigurariilor sau la opc.Asta se intimpla in Romania clientul e la presul acestor impostori.Dati-mi va rog un raspuns ce-i de facut.Va multumesc