avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 194 soluții astăzi
Forum Activitate Marius2000

Activitate Marius2000

Răspuns la discuția Admitere magistratura 2010
felicitari tuturor celor admisi!=D>=D>=D>
mult succes la reexaminare celor respinsi si de asemenea mult succes in noua cariera tuturor!:)
Domnul fie cu voi!:)
Răspuns la discuția pdf
danik a scris:

ce program trebuie sa am sau ce trebuie sa fac ca sa pot descarca fisierele de tip pdf, pentru ca nu pot accesa grilele si alte fisiere pgf de pe situl inm
please:sorry:


adobe reader
[ link extern ] /
danik a scris:

imi doresc prea mult ca sa nu fie asa
:((



daca e asa, atunci pune mana si invata, ca mai e putin pana la sfarsitul lui august...
sa ai spor si bafta!
danik a scris:

cu riscul de a fi indiscreta..vei participa la ex. de admitere inm 2010.. pentru motivul ca te-as intreba anumite lucruri...


cine nu risca nu castiga...
eu as participa cu cea mai mare placere ...
problema e ca sunt abia anul 3, deci in 2011...dar atunci iti voi cere eu poate informatii despre cum e la institut...:)
danik a scris:

ai cumva subiectele de la examenul de admitere la barou, eu nu pot sa le descarc
ms



de la barou nu le am...
mai incearca...
timp e destul, examenul de la barou se sustine dupa cel de la inm...
oricum tot cu link te-as fi ajutat, ca nu se pot descarca subiecte sau grile aici...
asa este :)
danik a scris:

cat de accesibile sunt testele? sunt cu admis respins sau pe baza de note? se face o medie aritmetica cu nota de la testele grila? la ce interval de timp se dau dupa ce ai obtinut nota la testele grila? multumesc mult


tocmai ce iti raspunsesem in alt topic despre adresarea intrebarilor si cand am vazut alt topic ...sincer m-ai facut sa zambesc...:))
accesibilitatea intrebarilor consider ca depinde de fiecare in parte.
trebuie sa obtii minim 30 de puncte pt a fi admisa, nota de aici reprezentand 15%, iar cea de la interviu 10%, din nota finala.
intra pe site-ul inm si afli cam tot ce te intereseaza...gasesti si grile care s-au dat anii trecuti si teste de rationament logic si alte informatii referitoare la admitere...
[ link extern ] /
Răspuns la discuția inm
danik a scris:

multumesc pentru raspuns si pentru incurajari
intrebarile le-am formulat deoarece nu am gasit un raspuns potrivit n-am avut alta intentie



cu placere!
nu era vorba de adresarea intrebarilor, poti intreba tot ce vrei, dar ma refeream sa o faci in cadrul aceluiasi topic, daca intrebarile sunt despre acelasi subiect...
ai dreptate, dar retine ca accesibile sunt pana vezi rezultatele...
eu unul recunosc ca ma asteptam la mai mult de la mine la analitic...am avut insa ghinionul(pt mine) sa am G2 (cu intelegerea textului si analiticul in prima parte) si sincer nu mi-au ajuns 2 ore pt a raspunde la cele 62 de intrebari, in schimb in a doua parte (cu 58 intrebari de logica) mi-au mai ramas aproximativ 35-40 minute...
pt mine era ideal daca aveam intelegere text si logic intr-o parte si analitic si logic in cealalta parte.
Răspuns la discuția inm
danik a scris:

cu riscul de a parea depasita de situatie, care este punctul de selectie al procurorilor fata de judecatori? se stabileste in urma admiterii la inm sau al absolvirii....cand? care sunt criteriile?



daca vei fi admisa la inm, vei urma timp de doi ani cursurile acestui institut, iar dupa primul an vei opta pt judecatori sau procurori.
multa bafta si spor la-nvatat...
nu mi-o lua in nume de rau, dar incearca sa nu mai deschizi alt topic cu intrebari referitoare la acelasi subiect...