avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 234 soluții astăzi
Forum Activitate oana dragoiescu

Activitate oana dragoiescu

Discuție Transfer
multumesc
nu m-am prezentat la finante cu actele firmei avand ca datorii numai impozitul forfetar.am fost chemata astazi la politie pentru a da o declaratie intrucat AFP a facut plangere penala.ce se intampla in acest caz
Răspuns la discuția scutire impozit autoturism
cutie automata.am certificat de incadrare in grad de handicap accentuat din 2007 definitiv.sunt scutit?multumesc anticipat!
sunt persoana cu handicap locomotor si am cumparat o masina cu cutie automata intrucat am probleme la piciorul cu care trebuie sa folosesc ambreiajul.sunt scutit de impozit? ce inseamna exact "adaptata handicapului"?ce acte trebuie sa prezint la primarie intrucat toata lumea ezita pe acest subiect?multumesc mult si astept raspuns urgent cu baza legala!
Răspuns la discuția drepturi gravida
lucrez la primarie ca asistent medical comunitar.in fiecare an luam concediul dupa cum il ceream.de ex tot intr-o luna......acum cum sa procedez?
sunt insarcinata in 4 luni.spuneti-mi ce drepturi am?mai beneficiez de concediul de odihna pe anul acesta?am auzit de risc maternal si prenatal de la colege.imi puteti explica?va multumesc mult!
Discuție salarizare 2011
cum se reincadreaza corect un bibliotecar de comuna SSD treapta II dupa noile legi?pentru ce e valoarea de referinta daca tot nu se aplica?daca s-ar aplica acei coeficienti mi-ar iesi un salar dublu :O.sunt foarte confuza si nimeni nu stie nimic....:(multumesc anticipat!
am primit decizia de pensionare (la limita de varsta) ieri si trebuie sa continui activitatea (proiecte in desfasurare), sunt personal contractual (promotor local).ce solutii am?as dori baza legala.multumesc anticipat!
Discuție dividende
ce pot face cu dividendele?nu le-am distribuit.sunt asociata cu mama mea si am vrea sa stim daca putem face ceva cu ele.multumesc anticipat!
cat este indemnizatia de conducere a unui sef de birou intr-o comuna?as dori si baza legala.multumesc!