Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... salarizare 2011
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

salarizare 2011

cum se reincadreaza corect un bibliotecar de comuna SSD treapta II dupa noile legi?pentru ce e valoarea de referinta daca tot nu se aplica?daca s-ar aplica acei coeficienti mi-ar iesi un salar dublu :O.sunt foarte confuza si nimeni nu stie nimic....:(multumesc anticipat!
Se reincadreaza doar pe hartie, in a nush cata clasa de salarizare...coeficientii nu se aplica (incep sa cred ca nici nu se vor aplica vreodata), salariul fiind cel din octombrie majorat cu 15%.
Daca un salariat in oct 2010 avea un salariul, iar in nov a fost avansat in treapta ...in ian 2011 cum i se stabileste salariul?
Sau daca in oct.2010 avea salariul mai mare decat in nov(exercita o functie publica de conducere temporar) iar in dec.trece la functia sa pe care e incadrat?:(