avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 554 soluții astăzi
Forum Activitate vulpoiul

Activitate vulpoiul

Mentionez ca sunt mutat in apartament din 2009 martie,in momentul semnari antecontractului blokul era in faza de proiect aprobat de autoritatile locale
nu am incheiat cvc ci doar un antecontract
si acum un proces verbal cu data certa semnat in prezenta avocatului firmei respective
Am achizitionat un apartament in cluj de la o firma printrun antecontract ,am platit ratele stipulate in antecontract la termen urmand ca suma de 800 de euro sa le achit la intabularea apartamentului ,cand m am prezentat la aceasta firma sa intabulam apartamentul am aflat cu stupoare ca aceasta are probleme apartamentul si terenul aferent fiind ipotecat la o banca din cluj ea avand datorii la aceasta banca de 5,000 000 de euro,aceasta banca precum si alti creditori printre care si noi am cerut in istanta intrarea firmei in insolventa ,dar instanta a respins cererea noastra ,Mentionez ca m am mutat in apartament de 1 an ,necazul meu fiind intabularea apartamentului cu pricina .Va rog sa mi spuneti ce pot sa fac sa mi intabulez acest apartament
Am achizitionat un apartament cu 1 camera in cluj printr un antecontract cu firma tower srl,eu am platit suma integrala conform antecontractului ,dar aceasta firma are ipotecat la o banca terenul si constructia fara ca eu sa fiu anuntat de aceasta, acum cand am mers ca sa intabulam acest apartament mi se spune ca sa mai asteptam pana si rezolva problema cu banca(mentionez ca aceasta firma nu a intrat in insolventa instanta neacceptand cererea creditorilor pentru insolventa) Va rog ajutatima ,cum sa mi rezolv aceasta problema care ma streseaza de 2 ani .