avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Activitate prosecuter_badboy

Activitate prosecuter_badboy

Răspuns la discuția abuzat de politia rutiera
A PROCEDAT LEGAL...ERAU netimbrate...si nu aveti voie cu mai mult de 2 pachete asupra d-voastra...foarte legal a procedat!
Răspuns la discuția omor deosebit de grav
domnii colegi...ma faceti sa rad sincer...nu stiti ca sumele pe cauze civile se recupereaza dupa executarea pedepsei in cazul in care debitorul asasin este insolvabil? si pe parcursul executarii pedepsei in cazul in care regimul in care o executa ii permite sa munceasca???...ma scuza-ti ca spun asta dar cum spunea si domnul gabi pune-ti mana pe cartile de drept penal...sincer....
sincer pe mine nu ma deranjeaza agramatismele astea...si acest spirit justitiar in limitele unei educatii inadecvate...este chiar benefic pentru ca cred eu putem sa-i intelegem intr-o oare care masura pe oameni sub aspectul educatiei si al problemei pe care acestia o ridica pe forum;transparenta,echitate si dreptul la opinie!cine scrie pe langa subiect cred eu la 3 raspunsuri pe langa subiect ar trebui eliminat din forum si cred ca s-ar rezolva foarte rapid aceste inconveniente!tot respectul! insa cum spunea un vechi citat: "forma ludica pe care o imbraca procesele in lupta pentru adevar si dreptate..."
Răspuns la discuția ..... DE CE SUNT LEGI ??!!
depinde cat de veridice sunt probele...daca sunt probe usor surmontabile e normal ca procurorul sa spuna "nu" pentru ce sa-l trimita pe saracu' procuror de sedinta in sala cu un dosar in plus cand stie ca nu are sanse?
s-ar putea ca agentii politiei de frontiera sa ridice probleme in acest sens...pentru a inlatura unele inconveniente contactati dispeceratul ijpf din judetul d-voastra pentru lamuriri...#-o
Răspuns la discuția Prostituate agresive
reiterarea plangerii prealabile pentru aceeasi infractiune este inadmisibila...insa avand in vedere faptul ca v-a injurat din nou o puteti reformula...insa nu pentru prima infractiune ci pentru a doua...daca politia nu ia act si nu contureaza demersurile corespunzatoare mergeti la parchet si acolo va vor indruma cu siguranta.aveti nevoie de 2 martori si daca se poate sa le si inregistrati sau filmati in timp ce injura!probe exista mult succes
Răspuns la discuția mita
de ce sa fie arestat?poate fi cercetat si in stare de libertate,pana la urma nu conteazadaca e sa nu arestat (dat in consemn la frontiera ) pentru ca infractiunea comisa nu prezinta pericol social concret prin care sa atenteze la integritatea corporala a persoanelor...explicati-ne si noua domnule lascoschi care sunt acele masuratori in avocatura pe care noi nu le intelegem?nu am inteles "ideea"...tocmai daca e asa cum spuneti d-voastra ar trebui sa stiti ca trebuie sa aparati pe cinva ca de aceea sunteti avocat nu sa ii spuneti ca nu are sanse
Răspuns la discuția sfat legat de masterat
mergi al stiinte penale si fa-te procuror
Răspuns la discuția Casatorie la 16 ani-consecinte
pai nu poate sa-i faca rau daca tu pleci de buna voie..ai 16 ani...adevarul e ca esti minora...sfatul meu e sa te intorci acasa si sa te vezi cu baiatul cand este timp...un sfat prietenesc...dragostea e mai frumoasa in secret ;)...lasa casatoria la varsta asta ca nu sti ce inseamna...ai servici asigurat?el are servici asigurat?termina-ti scoala si o facultate si pe urma gandeste-te la maritat...nu sti cat iti va fi de greu...nici cea mai vaga idee nu o ai...parerea mea e sa tratati altfel "Cazul"asta...poti sa-i faci rau lui...pentru coruptie sexuala...infractiune prev in partea speciala a codului penal daca mama ta dem ca el te-a corupt intr-un fel...deci eu zic sa stai cuminte si sa iti vezi de scoala si sa va iubiti in secret ca 2 porumbei ;) pana cand situatia financiara va v-a permite sa convietuiti impreuna si clar si varsta
Răspuns la discuția agresiune
nu e nimic tarziu...daca se demonstreaza contrariul? d-nilor? atunci cum e?urmarirea penala se finalizeaza in momentul stabilirii cu exactitate a vinovatiei(cu minci exceptii,cand nu se pot stabili diferite imprejurari cu privire la complici etc)...doar incadrarea juridica se poate schimba in timpul procesului cand dosarul e deja trimis in judecata!!!