avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 245 soluții astăzi
Forum Activitate raLara.03

Activitate raLara.03

Răspuns la discuția admitere barou 2013
Nu-i nimic, subiectul asta e bun si pentru cei care se pregatesc pentru octombrie 2013...:P
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
voi cum invatati dupa NCC daca nu sunt inca tratate? la fel ca si mine, cu vechile tratate si cu NCC langa?:stunned:
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
Luiza, am si o intrebare, tot referitor la INNPA, cursurile urmate, scutesc cumva avocatul stagiar de stagiatura? Sunt sigura ca nu, dar asa am auzit ca vorbea o cunostinta.
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
se hotarasc odata?:-/
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
le-am gasit :rolleyes:
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
Misha, nu ai cumva subiectele care s-au dat la PP si penal special, si cele de la OEPA? le am doar cele din 17, de la PC si civil.
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
ei bine m-am intors si eu dupa esecul de la examenul pe post de grefier... azi cred ca ma apuc de invatat, nu stiu la ce in schimb.
Ar fi destul de rau sa fie in aceeasi perioada ambele examene!!! pentru ca multi candidati vor sa incerce atat la INM cat si la barou... ce e in capul lor?! Si chestia asta cu invatatul dupa vechiul cod, hmm nu mi se pare a buna, sunt de acord cu ce a spus cineva si mare mi-ar fi mirarea sa nu cumva sa ne trezim inainte de examene cu o surpriza neplacuta dar destul de previzibila:tooth::NCC
Se stie sigur ca nu se va da in feb.? si ca va coincide ca data cu examenul de la magistratura? sa nu imi fac sange rau degeaba.
Va doresc spor!

Răspuns la discuția SNG 2011
larisabr a scris:

eu am invatat numai dupa coduri si crede-ma ca este suficient.multa bafta la exam si poate ne intalnim acolo la exam pt ca intentionez sa particip si eu la cele 12 posturi scoase pe Buc pt studii medii.

mersi si tie, mult spor si succes! eu sunt din alt judet, mai in centrul tarii :)
eu m-am uitat pe cerinte, nu scria nimic ca daca esti din alt judet nu poti da examenul, nu? adica eu din cj, pot da la ms, corect?
Răspuns la discuția SNG 2011
mersi mult de raspuns, imi poti spune, ai invatat dupa tratate sau coduri?
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
:) multumesc de incurajari si raspunsuri!! si de sfaturi. Asa si fac atunci. Maine dimineata ma duc sa-mi cumpar codurile si ma apuc de ele. Si peste o luna, vin si eu aici langa voi cu tratatele. Spooor!!