avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 697 soluții astăzi
Forum Activitate oliviu 35

Activitate oliviu 35

Răspuns la discuția Teren arabil
va multumesc, cel mai bun raspuns.
Răspuns la discuția Teren arabil
problema e ca acum trebuie sa facem lucrarile de toamna si asta cu plangerea ne cam duce in toamna.
Discuție Teren arabil
sunt un inginer agronom ce lucrez teren arabil intr-o localitate, anul trecut am luat in arenda un teren de 5 ha pe care il lucra un fermier din zona, atunci acel fermier i mi da terenul in alt loc ce nu corespunde cu titlu de proprietate am fost nevoit sa lucrez acolo unde m-i l-a dat acel fermier acum eu impreuna cu propritarul am facut notificare la primarie ca din 1 septembrie vom lucra terenul pe pozitia din titlu ca sa anunte pe cel ce lucreaza in acel loc, noi am masurat acel teren cu o persoana autorizata am batut tarusi, acum pe data de 1 septembrie merg la acel teren masurat de proprietar si deja il lucreaza un fermier din zona spunandu-mi ca cine sunt eu sa il deranjez,ca el nu se da la o parte ,iam spus ca eu am un contract de arenda ,,,,,,,,,,,,,,intrebarea mea este eu am dreptul sa-i intorc cultura sau sa fac plangere la polite pentru rulburare de proprietate sau sa faca proprietaru? vreau sa precizez ca ferimerii sunt puterea locala sotia unui fermier este secretarul primariei ,,,,,,
ce chestie, pai eu cand am facut scoala de soferi am invatat ca daca urci fara permis la volan esti penal.
nu este niciun dosar.
Ce se poate intampla daca eu am dat masina unui tanar de 24 de ani fara sa stiu ca nu are permis el facand accident pe un drum pe camp disrtugand masina , soferul nu a patit nimic nu a mai fost nimeni implicat ,acum am dus masina la remat , vreau sa stiu daca eu propritar al masinii am vreo vina?
o persoana de 40 de ani face sex de buna voie cu o minora , fara sa tie ca e minora dupa 6 luni afla parintii si vor sa se duca la politie , de ce este asa simplu sa satajeze un barbat , barbatul cum se poate apara? Mentionez ca fata avea undeva intre 17--18 ani
Răspuns la discuția insolventa soc. srl cu datorii
nu poate raspunde nimeni la aceasta intrebare?
Răspuns la discuția insolventa soc. srl cu datorii
imprumutul este cu garantii imobiliare ,,cu apartamentul si cu un teren,, acum raman fara casa si fara teren , de raspundera administratorului nu poate fi vorba ca, chiar nu vad cum as putea sa le mai dau cava dupa ce mi-am pierdut toata agoniseala dobanzi le-am dat destule acum nu mai pot sunt disperat . garantiile imobiliare au fost si sunt pe persoana fizica eu ar trebuii sa ma opun ca am imrumutat firma cu aceste gajuri .? firma poate dovedii cu acte de situatia precara a firmei . . sunt terminat #-oX-(nu as dorii nimanui sa fie in situatia mea dupa ce am devenit mai sarac ca acum 3 ani acum mai am si atatea probleme.nu mai pot simt ca totul e in zadar . va multumesc anticipat. numai dumneavoastra ne mai puteti ridica moralul, suntem la pamant, nea doborat criza asta nenorocita.
Răspuns la discuția ajutatima va rog
VA MULTUMESC . AVETI DREPTATE.