avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Activitate ramonamarcu

Activitate ramonamarcu

Buna ziua!
Sunt presedintele unei asociatii non-profit si as vrea sa stiu cum as putea sa renunt cu totul la a face parte din componenta asociatiei.
Sunt functionar public la o primarie si as dori sa stiu cum se calculeaza salariul meu in conditiile in care in dispozitie sunt incadrata ca inspector principal, gradatia 3, clasa de salarizare 40, coeficient de ierarhizare 2.62. As dori, daca se poate, sa-mi explicati cum se fac calculele ptr a fi determinat salariul.
Va multumesc anticipat!
as vrea sa stiu ce acte sunt necesare ptr infiintare PFA administrator asociatii de proprietari si care este procedura.
va multumesc!
Răspuns la discuția comisia de disciplina
I-mi cer scuze! nu a fost cu intentie.
Răspuns la discuția comisia de disciplina
multumesc ptr raspuns
v-as ruga sa ma sfatuiti cum ar trebui sa procedez in continuare avand in vedere ca primarul nici nu vrea sa-mi auda punctul de vedere iar colegii din comisia de disciplina nu au intreprins nici una din actiunile precizate de dvs dupa depunerea demisiei mele( 17.04.2013).mentionez ca nici acea declaratie pe proprie raspundere nu ni s-a luat.
credeti ca ar trebui sa fac o adresa catre primar in care sa mentionez prevederile legale ?


[ 1.2 Regulament : Scrierea nejustificata cu majuscule, litere îngrosate, italice, subliniate, sau cu alte artificii este greu de citit. Tineti cont ca folosirea excesiva a tehnicilor de subliniere a textului echivaleaza cu a tipa la ceilalti utilizatori, actiune care ar putea fi interpretata ca fiind agresiva in forum.]


Răspuns la discuția comisia de disciplina
ramonamarcu

revin cu aceeasi problema demisia din comisia de diciplina
mentionez ca mi-am depus deja demisia din comisia de disciplina dar mi s-a raspuns ca nu este acceptata ptr ca am fost numita in comisie prin dispozitia primarului si nu pot demisiona.
va rog sa-mi spuneti ce posibilitati legale am pentru a-mi argumenta demisia si ce as putea face in continuare ptr a lamuri aceasta situatie.
va multumesc si imi cer scuze ptr insistenta!

Răspuns la discuția comisia de disciplina
freeelis a scris:

Puteti demisiona, nu exista niciun text de lege care sa va interzica asa ceva ...


multumesc ptr mesaj!

Răspuns la discuția comisia de disciplina
ramonamarcu a scris:

sunt functionar public in cadrul unei primarii, iar de curand am fost numita de primar ca membru in comisia de disciplina. La prima convocare am si fost ales presedinte.
In comisie se dezbate abaterea unui coleg a carui mama imi este colega de birou. Situatia este destul de neplacuta si as dori sa-mi dau demisia (lucru pe care l-au facut pe rand mai multi colegi).
intrebarea mea este daca pot demisiona si care este procedura.
mentionez ca secretara comisiei mi-a precizat ca exista posibilitatea ca, in cazul demisiei, primarul ar putea sa-mi faca sesizare in comisie ptr neindeplinirea obligatiilor de serviciu. de aceea am formulat intrebarea cu demisia. as vrea sa stiu exact prevederile legale.



sunt functionar public in cadrul unei primarii, iar de curand am fost numita de primar ca membru in comisia de disciplina. La prima convocare am si fost ales presedinte.
In comisie se dezbate abaterea unui coleg a carui mama imi este colega de birou. Situatia este destul de neplacuta si as dori sa-mi dau demisia (lucru pe care l-au facut pe rand mai multi colegi).
intrebarea mea este daca pot demisiona si care este procedura.
in ce conditii un cetatean roman poate beneficia de pensia de urmas in urma casatoriei cu un cetatean SUA