avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 703 soluții astăzi
Forum Activitate stephie06

Activitate stephie06

Buna ziua. Am o nelamurire. Specializarea pe care am terminat-o era autorizata sau nu? Diploma este valida sau nu?
Am termina Spiru Haret, LLR, ID, 2007.
- M-am inscris in anul III, 2005-2006, la continuare de studii , cand specializarea Limba si literatura romana – Limba si literatura straina ( franceza ) era prevazuta ca specializare sa functioneze provizoriu la formele de invatamant ZI, FR si ID din 10 iunie 2004.

- Specializarea Limba si literatura romana – Limba si literatura straina este prevazuta in cadrul Universitatii “Spiru Haret”, ca specializare autorizata sa functioneze provizoriu la formele de invatamant ZI, FR si ID, 240 de credite, in H.G. nr. 940 din 10 iunie 2004 publicata in M.Of. nr. 617 din 17 iulie 2004 , care automat se aplica si pentru anul universitar 2003-2004, nu?


Buna ziua. As dori si eu un raspuns la intrebarea mea. Pot sustine examenul de licenta inca o data, la o facultate de stat, ID ? Este posibil? Mentionez ca facultatea LLR, ID ( continuare de studii in cazul meu), perioada de scolarizare 2005-2007 era autorizata sa functioneze provizoriu din 2004. Insa tot am probleme cu diploma, chiar daca am facut memoriu catre minister si din care rezulta avea AP.

Stiam ca nu se impoziteaza indemnizatia de concediu de sarcina si lahuzie, insa contabila mi-a retinut si sanatatea si impozitul, mi-a retinut tot, spunandu-mi ca a aparut o noua lege ( pe 20 aprilie ) in care se specifica ca se opresc toate!
Este adevarat?