avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 118 soluții astăzi
Forum Activitate nicoleta_lungoci

Activitate nicoleta_lungoci

CIM pentru "director general societate comerciala" - COR: 121011 poate fi facut pe 4 ore/zi, 20ore/saptamana, sau trebuie facut doar pe 8 ore/zi

Va multumesc!
Vreau sa stiu exact conditiile de pensionare din motive medicale a unui angajat si cat de important e salariul pe ultimele 5 luni de munca in calcularea valorii pensiei

Va multumesc!
Discuție somaj
Ce conditii trebuie sa indeplineasca o persoana care nu mai munceste pentru a lua somaj?

Va multumesc!
Societate comerciala cu 30 angajati, nu au avut CCM. Daca facem acum CCM trebuie sa le modificam si salariul din CIM

Va multumesc!
Răspuns la discuția contract colectiv de munca
Multumesc!
Societate comerciala, 22 de angajati
Am nevoie de contract colectiv de munca?
In ce conditii am nevoie de un contract colectiv de munca?

Va multumesc!
Răspuns la discuția salariul minim
multumesc!
Discuție salariul minim
Care este salariul minim de angajare pentru 4 h/zi, 20 h/saptamana pentru studii medii?
Va multumesc!
Discuție preaviz demisie
Care este nr minim de zile de preaviz ce trebuie trecut in CIM? 15 zile pentru functiile de executie si 30 pentru cele de conducere?
Va multumesc!
Discuție preaviz demisie
Angajat cu CIM isi scrie demisia din motive personale incepand cu data de 15.11.2010, fara a cere preaviz si fara a aminti ca renunta la preaviz. Ca si angajator, sunt obligat sa-i dau inca 15 zile de preaviz (in CIM se mentioneaza cele 15 zile de preaviz) dupa data de 15.11.2010? Cu ce data trebuie sa-i inchid CIM, cu data de 15 sau de 30?
Va multumesc!