Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contract colectiv de munca
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contract colectiv de munca

Societate comerciala cu 30 angajati, nu au avut CCM. Daca facem acum CCM trebuie sa le modificam si salariul din CIM

Va multumesc!
CCM se face pentru peste 100 de angajati
Buna ziua. Nu inteleg, nu ati avut contract colectiv dar de respectat salariul minim conform contractului colectiv banuiesc ca ati facut-o.

Negocierea - Negocierea colectivă este obligatorie la nivel de unitate, cu exceptia cazului când unitatea are mai putin de 21 de salariati si se face în conditiile stabilite prin art. 3 - 6 din Lg.130/1996 privind contractul colectiv de muncă , republicată. Negocierea are loc anual.
Popa Adrian, Contabil