avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 321 soluții astăzi
Forum Activitate marcovicicatalina

Activitate marcovicicatalina

Bună ziua suntem o societate colectoare de deșeuri fier vechi,avem voie sa achiziționam de la ADP doar pe baza unei facturi fără un contract între noi?
As vrea si eu un model de proces verbal de dezmembrare auto
Discuție teren agricol
am un teren pe care vreau sa pun lucerna as vrea sa stiu dc mai pot depune acte pt subventie si ce acte ar trebui
Răspuns la discuția donatie casa
va multumesc

Discuție donatie casa
mama mea vrea sa imi faca mie fiica,unica mostenitoare, donatie casa avand certificatul de mostenitor.ce acte ii trebuiesc?
Discuție concesiune
e problema unui vecin...a trait 16 ani in concubinaj.in timpul acestor ani concubina a dobandit prin concesiune pe 25 ani un teren pe care a construit.Acum 10ani a decedat,el platind in continuare pe numele ei.concesiunea e dobandita in91.in momentul in care a vrut transferarea concesiunii pe numele lui,i s a spus ca treb platit impozitul de la inceput si sa actioneze in instanta.ce cale exista pt a realiza trecerea pe numele lui a concesiunii?
am facut facultatea de finante banci id buzau.Am dat licenta in 2009 si inca nu mi am eliberat diploma de licenta pt k trebuia sa ast un an.acum imi pot elibera diploma?cat timp dp ce platesti taxa trebuie sa astept?si pentru diploma de bac care e la dosar mi se va elibera odata cu cea de licenta sau trebuie sa platesc sau cum trebuie sa procedez?am fost promotie 2006-2009
va rog sa ma sfatuiti ce sa fac nu mi se plateste banii pe concediu dinaintea nasterii 1noi-24noi si patronul imi zice ca nu treb sa ma plateasca doar 42 zile dp nastere eu i am depus concediu si am fc doar o copie dp el unde sa ma duc sa mi se dea bani dc conc e la ele?dc ma duc la casa de sanatate voi putea ridica bani?
Răspuns la discuția prenatal si postnatal
eu am avut sal brut 300,sal net 289 cat va trebui sa mi se de a pe o luna?
este corect 245?
am fost gravida am muncit pana pe 25oct si am intrat pe 26 oct in concediu medical,nascand pe 24 noiembrie.luam banii pe 15 ale lunii ,pe 15noi mi s a facut plata pe zilele muncite pana pe 25oct.dupa 25 oct si pana acum pe concediu medical nu am luat nici un ban iar acum mi se spune ca luna aceasta pe 15 voi lua banii pe 26oct-31oct,iar pe perioada de 1-30noiembrie in ianuarie respectiv 1-30dec in februarie.este corect asa ceva sau cum ar trebui sa fiu platita sau cui ar trebui sa ma adresez?va multumesc