avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 569 soluții astăzi
Forum Activitate roxana35

Activitate roxana35

Am o problema stresanta as putea spune si anume: in luna septembrie am mutat punctul de lucru din sectorul 2 in alta parte si drept urmare am anuntat in scris prestatorul de servicii pt,ridicarea gunoiului (SUPERCOM) ca reziliez contractul deoarece ne-am mutat si sa nu mai emita facturi pe societatea noastra. In luna octombrie ma trezesc cu o alta factura si sunt nevoita sa contactez serviciul Contractari pentru a clarifica situatia. Din pacate am avut neplacerea sa vorbesc cu o persoana extrem de nepoliticoasa care mi-a cerut inca o data sa-i trimit actele (contract,acord cu proprietarul de incetare a contractului, extras de cont din care sa rezulte plata soldului, sa). Nedumerita i-am spus ca actele au mai fost trimise o data in septembrie atat prin fax cat si prin posta cu confirmare dar din pacate nu am gasit intelegere si de aceea le-am retrimis impreuna cu factura emisa gresit, tot cu confirmare de primire. Surpriza vine abia acum pentru ca atunci cand credeam ca s-a rezolvat totul ma trezesc cu alta factura....:(( Ce pot sa fac in aceasta situatie ? Ce se poate intampla ? Nu mai stiu in ce limba sa vorbesc cu reprezentantii SUPERCOM X-(
Nu sunt datorii la fisc si nici la firme, societatea nu a facut credite si nici nu a luat marfa cu plata la termen. Societatea nu mai functioneaza in fapt din 2003.Pana acum nu a ajuns la mine nici o citatie. Este posibil ca celalat asociat,la care sunt actele societatii, sa fi cerut lichidarea firmei?Acesta insa nu avea calitatea de administrator. Sa fie o razbunare ca sa-mi faca probleme? Ce pot sa fac?
M-am mirat si eu ! Nu raspund ambii asociati in acest caz? Ce pot sa fac eu daca nu am actele?
Nu o mai am si nici actele. Firma a avut 2 asociati care s-au certat iar actele au ramas la unul din ei. Am crezut ca daca nu mai am activitate si nici datorii firma se va inchide la Registrul Comertului. Datorii la fisc nu am sigur pt ca am verificat
Am o firma care din 2003 nu a mai avut activitate, nu are nici un fel de datorii nici la furnizori si nici la finante. In 2008 am primit o adresa de la Registrul Comertului ca firma a fost dizolvata pentru nedepunere bilanturi,iar acum in 2011 m-am trezit citat la tribunal cum ca s-a cerut insolventa-falimentul firmei in vederea lichidarii si am aflat ca lichidatorul judiciar a cerut asumarea raspunderii administratorului. Repet firma nu are nici un fel de datorii. Ce mi se poate intampla?