avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 308 soluții astăzi
Forum Activitate floppy5_87

Activitate floppy5_87

p.s daca ar fi diferente intresponsorul la candidatul la primarie sau consiliul local va rog sa specificati . multumesc

Buna ziua , As dori sa stiu daca ii obligatoriu ca un candidat independent are obligativitatea de a avea un sponsor ....si ce raspunderi are un sponsor ( in afara de bani ).
Multumesc
Răspuns la discuția Redobandire permis auto anulat
In legatura cu pasii de urmat :
1 trebuie sa urmam exact pasii ca un incepator sau nu trebuie sa platim chiar totul(de ex. orele de condus)
2 examenul pshihologic trebuie dat intr-o institutie specializata sau normal ca incepatori (sunt din mures si auzisem ca ar tre sa merg la brasov la examen -mi se pare stupid dar mai bine ma documentez inainte ca la noi totu posibil)
Multumesc

p.s. termenul de reabilitatare se face automat sau trebuie sa depun eu ceva documnete ?
Răspuns la discuția Alcoolemie la volan
buna seara ..pana la urma am primit 7 luni cu suspendare ....pt toti amatorii de senzatii de genul asta , m-ai bine cautati altceva :) multumesc celor care mi-au raspuns
Răspuns la discuția Alcoolemie la volan
in regula ....va multumesc
Răspuns la discuția Alcoolemie la volan
va multumesc pt raspunsurile date .
dar pt cea cu pedeapsa ce ziceti , cat as putea primi ? (din experienta)
Răspuns la discuția Alcoolemie la volan
p.s. la ce martori va referiti?
Răspuns la discuția Alcoolemie la volan
Buna ,
am formulat gresit , mi-a fost suspendat carnetul o luna respectiv 3 luni ...nu am dosar penal , doar cazier auto.
Inainte cu ceva timp am fost prins baut la volan cu valoarea de 1.4 - 1.2 in sange si am ajuns in instanta
intrebarile ar fi :
-avocatul nu trebuia sa vina cu mine in fata la judecatoare ?(m-am intalnit cu dansul pe hol inainte cu 10 min , am povestit putin si mi-a recomandat sa cer de la sectorist o caracterizare si sa aman dosarul pe motiv ca vreau sa angajez avocat)
-ce pedeapsa se primeste de obicei pt o asa valoare ?(avand in vedere ca am mai fost prin cu 0.23 in aeru expirat-suspendarea fiind de o luna - si inca o suspendare pe 3 luni -neacordare prioritate)
-are rost caracterizarea de la sectorist ?(sau ce ar mai fi de folos in cazul meu)
-s-ar putea incheia dosarul la urmatorul apel ? (daca depinde de judecatoare , nu de mine )
-avocatul mi-a zis ca nu conteaza ca am mai fost prins atata timp cat nu am dosar , adica nu ar influenta - se poate sa aiba dreptate?
Va multumesc
revin cu informatii noi ... am platit analizele si mi-au iesit la prima 1.40 si respectiv , 1.20 in sange ....ce mai e de facut , daca is sanse la rezultatele acestea sa scap fara dosar penal ..... va multumesc