avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Activitate scinteianuaurel@yahoo.com

Activitate scinteianuaurel@yahoo.com

Buna ziua,sunt consilier in cadrul compartimentului impozite si taxe locale al unei primarii,va rog sa-mi spuneti termenul dupa care urmeaza presrierea unei amenzi de circulatie ,articolul din lege si pasii care trebuie urmati.
Va multumesc din suflet
nu aveam sporuri ,singurul lucru era contractul colectiv de munca
sunt functionar public intr-o primarie de comuna cu 5000 de locuitori,sunt consilier principal (contabil venituri) si nu inteleg de ce iau un salariu de 720 lei,am 16 ani vechime,va rog sa ma ajutati sa inteleg cum s-au facut reincadrarile in 2011 si cum s-au calculat salariile
va rog sa mi spuneti cum pot sa intocmesc o intampinare intr-un proces cu primaria pentru un spor,sunt functionar public

va multumesc
sunt functionar public in cadrul primariei consilier principal I treapta III de salarizare ce trebuie sa fac si cum pot sa trec pe urmatoarea treapta de salarizare,stiu ca prin dispozitia primarului se poate face dupa 1 an
va rog sa-mi raspundeti
va multumesc din suflet
Functionar public,referent III,grad superior,treapta 3,salariu 789,am terminat facultatea de stiinte economice-contabilitate(sunt contabil cu veniturile intr-o primarie)dupa examenul de promovare in ce clasa,in ce grad si ce salariu trebuie sa am.