avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 179 soluții astăzi
Forum Activitate FURDI74

Activitate FURDI74

buna....sunt separat de sotie de 10 luni iar in iunie am introdus actele de divort...fiind vacanta termenul a fost dat pentru luna Septembrie....avem rate la banca inca doi ani si datorii facute pe parcursul casniciei dar pentru ca sunt pe numele meu viitoarea fosta sotie profita si nu contribuie la plata lor.....am inteles ca ma poate da in judecata si dupa trei ani de la divort,deci eu voi plati ratele iar apoi voi imparti si bunurile cu ea....pe vorbe nu am incredere in ea.....ce ar trebui sa fac???
buna....sotia mea este separata de mine de citeva luni.,,,,copilul in virsta de 10 ani este la mine......ea nu este interesata mai deloc de copil,nu il ajuta cu mai nimic(cind se intilneste cu el ii da maxim 10 lei)...divortul este in luna Sepembrie iar ea nu mi-a dat nici un ban pentru cresterea copilului nici in luna Iunie,nici in Iulie si sunt ferm convins ca nu i-mi va da nici in August...ce pot sa fac ca sa primesc banii necesari cresterii copilului pe aceste luni???
Discuție Pierderi de apa
BUNA tuturor....locuiesc in orasul CARANSEBES si as dori sa pun o intrebare....vi se pare normal ca la un consum de apa rece contorizat cu apometre [ 8m cubi] sa platesti pierderi 9 m cubi ???ce parere aveti?