avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 719 soluții astăzi
Forum Activitate euvioleta

Activitate euvioleta

va multumesc mult pt raspunsuri vroiam sa va zic putin cazul ca sa imi ziceti daca trebuie sau nu avocat deci sora mea este divortata de sotul ei, de1 an ea a plecat din casa cu tot cu cei 2 copii si el a ramas in casa, pe perioada cand au fost impreuna ea nu prea a muncit este un dezavantaj pt partaj?? dar iam mai trimis eu banii de aici... as vrea mai multe detalii daca se poate? si cam cat ajunge in total partajul?
as dori sa stiu daca prin lege ai dreptul sa deschizi un partaj fara sa ai avocat??
deci cumnata mea e divortata de sotul ei dupa divort ea sa mutat cu chirie acum de 1 an sta cu chirie cu fetele ei iar el a ramas in apartament si in hotararea de divort scrie ca el are dreptul la 1 camera si ea la 2, se poate face o evacuare inainte de partaj?? pt ca ea ia zis sotului meu ca a deschis un proces de evacuare si ca ii trebuie banii pt avocat. este posibil asa ceva?? se poate face evacuare inainte de partaj?? va multumesc. astept rasp voastre.
dar nu te obliga nimeni sa vii cu avocat corect?
as vreau sa stiu daca la un proces de evacuare poti sa te prezinti fara avocat?
pt ca sora sotului meu ia zis sa ii trimeata bani pentru avocat ca sa se prezinte la proces de evacuare pt ca ia zis judecatorul ca nu poate sa se reprezinte singura e posibil asa ceva?? va multumesc astept raspunsurile voastre.
pai rate oricum nu mai sunt multe in ianuarie le termina, cum ea nu munceste daca baga partaj cata parte are??ea nu prea a muncit in timpul casniciei lor, dar a ajutat foarte mult sotul meu ii trimite mereu bani noi acum suntem in italia. si imi puteti spune cat costa un partaj si cat dureaza cu aproximatie?
p.s. da a fost luat in timpul casatoriei.
acum casa este trecuta pe numele la am2 si al cumnatei si al sotului ei... pai ratele le plateste ea
deci cumanta mea este divortata de sotul ei, dupa divort neinteleganduse ea sa mutat cu chirie si el a ramas in casa cu fratele cumnatei mele care este bolnav are pb cu capu ei in total sunt 3 frati(casa care de fapt este a fratilor cumnatei mele este casa de la stat, dar ca sa o cumpere in rate au dat toti semnatura e ceva de facut?)
Iar eu vroiam sa stiu daca baga partajul cum se face cine are mai mult drept?? sau cum sa faca sa fie totul in favoarea ei, exista vreo posibilitatea ca el sa nu primeasca nimic?
p.s: am uitat sa precizez au si 2 copii impreuna, iar ei au ales sa raman la mama.
si mai aveam o nelamurire pt a te prezenta la un proces de evacuarea pe care cumnata la inaintat.. nu poti sa te reprezinti singura trebuie neaparat avocat??
astept raspunsul dumnevoastra multumesc mult de tot.