Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... poti sa faci evacuare inainte de partaj??
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

poti sa faci evacuare inainte de partaj??

deci cumnata mea e divortata de sotul ei dupa divort ea sa mutat cu chirie acum de 1 an sta cu chirie cu fetele ei iar el a ramas in apartament si in hotararea de divort scrie ca el are dreptul la 1 camera si ea la 2, se poate face o evacuare inainte de partaj?? pt ca ea ia zis sotului meu ca a deschis un proces de evacuare si ca ii trebuie banii pt avocat. este posibil asa ceva?? se poate face evacuare inainte de partaj?? va multumesc. astept rasp voastre.
Sigur ca se poate.