avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 332 soluții astăzi
Forum Activitate dubstep

Activitate dubstep

Buna ziua . Azi mi-a venit de la taxe si impozite o somatie ( aveam o amenda de 400 ron si nu am platit-o) .

Pe foaie scrie : Daca in termen de 15 zile de la primirea prezentei somatii nu veti achita sumele metnionate pentru care termineul legal de plata a expirat , in baza prevederilor O.G.92/2003/ privind codul de procedura fiscala se va proceda la aplicarea modalitatilor de executare silita .
PS : apartamentul este pe numele meu . atat am pe numele meu.

Este adevarat ? Multumesc
Buna ziua daca mi-a furat buletinul si eu am inceput si scoala de soferi de vreo 2 luni .. si mi-a dat dosarul , dar in dosar sunt trecute datele de pe buletinul pierdut ..

1. nu pot sa dau sala deoarece trebuie sa imi fac buletin nou ..
Intrebarea este : daca in buletinul asta nou care il voi face se vor schimba xt .. si astea .. si daca se schimba ce fac cu dosarul , are ceva ? daca in buletinul nou o sa fie alt xt si in dosar alltul .. multumesc mult . la revedere

Buna ziua ! Daca mi-am pierdut buletinul , cand m-a duc s-a il fac din nou , trebuie s-a platesc vreo amenda ceva ? Multi zic ca nu , altii ca da .. numai inteleg nimic :|

ps : si cand il fac , fac din nou poza ? multumesc
Buna ziua ! Daca am trimis un pachet prin fan curier ramburs ( fara verificare colet ) , trebuia sa trimit o pereche de adidasi si am trimis o alta pereche , persoana are voie sa refueze pachetul ? Din cate stiu eu nu are voie , deoarece era ramburs , trebuia sa plateasca si atat .



Azi m-a sunat agentul fan curieru din oras si mi-a spus "stii ca pachetul este cu probleme si ca imi vine inapoi acasa" ( si s-a paltesc eu toate taxele )

Din cate stiu eu nu avea voie sa refuze pachetu si sa imi vina inapoi .Astept un raspuns .
Ps : Nu din cate stiu , stiu sigur asta ! Multumesc
Răspuns la discuția Teapa okazii
Pai eu aveam la vanzare o pereche de adidasi Nike si totusi i-am trimi o pereche de adidasi dar de bazar . Tocmai acum urmaream mai multe subiecte de genul asta si unii avocati , consilieri spuneau ca nu are ce s-a faca deoarece eu i-am trimis o pereche de adidasi chiar daca nu sunt cei care ii aveam la vanzare . :| Este adevarat ?

Multumesc ! :|
Discuție Teapa okazii
Buna ziua ! Daca a-m dat "teapa" la cineva pe okazii ( in loc sa ii trimit o pereche de adidasi Nike , iam trimis o pereche de tenisi de bazar) pot pati ceva ?:|

PS : transferul s-a facut prin Posta /ramburs

Multumesc !