avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 386 soluții astăzi
Forum Activitate paulini_iolanda

Activitate paulini_iolanda

Ce se intampla daca aduci un prejudiciu material statului, prin uz de acte false , daca nu ai bani sa acoperi prejudiciul?
am incercat ani de zile sa-i gasesesc, in zadar. bani de proces nu am - nu am niciun venit, ma intretine fiica mea. intelesesem ca este o posibilitate prin notariat, dar nu stiu mai mult. multumesc
in urma decesului parintilor, am mostenit impreuna cu fratele meu, o casa si un teren si am facut succesiune comuna . intre timp, fratele meu , care are 3 copii a decedat. nu am avut relatii de comunicare cu el si familia lui de 40 ani, nu stiu decat orasul in care traiesc. as vrea sa-mi vand partea mea de mostenire dar nu pot fara cosuccesionar ( presupun, fiii fratelui meu). cum pot rezolva problema?
Răspuns la discuția Prescriptie impozit pe venit
cererea se adreseaza judecatoriei sau adm. financiare? care este procedura?
cum aflu daca mi s-a prescris datoria catre fisc, reprezentand impozit pe venit, neachitat din 2007?
Răspuns la discuția Prescriptie impozit pe venit
eu nu am primit nicio somatie sau instiintare, dar nu stiu daca s-a emis sau nu. va mai rog sa-mi spuneti, daca s-a prescris datoria, nu mai figurez ca datornic, sau cum aflu ca s-a prescris? scuzati-mi ignoranta si multumesc
Sunt pensionara, iar mama mea nu are niciun venit, eu o intretin, dar nu locuim la aceeasi adresa. Pot sa o fac coasigurat? Ce acte sunt necesare? Multumesc
Răspuns la discuția Prescriptie impozit pe venit
multumesc. imi puteti spune care sunt acele acte ce intrerup prescriptia?
multumesc, dar vreau sa stiu daca ma pot adresa comisiei, fara sa am asigurare medicala; adica, cu documente medicale obtinute de la medici privati.
se poate obtine, daca nu ai asigurare de sanatate? nu am niciun venit, nici asigurare de sanate, dar sunt aproape nevazatoare. pot obtine un certificat de handicap? cum?