avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 208 soluții astăzi
Forum Activitate smacicas

Activitate smacicas

va multumesc frumos
va multumesc frumos mi-ati luat o piatra de pe inima
Buna seara! am si eu o nelamurire. Am avut un accident de circulatie anul trecut in martie in care eu am fost vinovat, am hotarat impreuna cu pagubitul sa facem o cerere de intelegere amiabila...am completat si semnat amandoi iar dupa aceea eu mi-am vazut de drumul meu, iar pagubitul sa prezentat la el la casco cu amiabila copia mea de pe asigurare,etc...Saptamana aceasta am gasit la cutia postala o citatie de chemare in judecata si intregul dosar de dauna de la firma de casco a pagubitului, in care sunt citat in calitate de intervenient in proces. judecata deschis de catre casco persoanei pagubite impotriva asiguratorului meu precum ca acestia au refuzat sa plateasca despagubirea...Ce trebuie sa fac acum? sunt niste pasi pe care trebuie sa-i urmez? imi trebuie avocat sa ma reprezinte in proces? :sorry:Mentionez ca dupa accident nu am mers impreuna cu pagubit la asiguratorul meu pt a face poze la masini si restul demersurilor...acestea au fost facute de catre CASCO pagubitului.
Buna seara,
un prieten este chemat la un proces intre companii de asigurare in legatura cu un accident de masina,as vrea sa stiu ce inseamna intampinare,la ce ajuta?
Răspuns la discuția plata la sanatate pentru PFA
Multumesc
Răspuns la discuția contractul individual de munca
Multumesc.
Buna seara,

mama mea este angajata de multi ani la C.N Posta Romana si este si PFA de vreo 4 ani,nu inteleg de ce trebuie sa mai plateasca sanatatea ca PFA daca deja ii sunt platite asigurarile de catre Posta Romana.Inca nu a primit somatie de la sanatate,dar 2 colege au primit si trebuie sa plateasca din urma vreo 60 de mil. de lei vechi (una este pensionara si PFA si alta este angajata la o companie si PFA).Mi se pare aiurea sa plateasca de 2 ori la sanatate,ca doar este una si aceeasi persoana.
Multumesc.
Buna seara,
am un contract pe perioada determinata cu doua prelungiri (acte aditionale),as dori sa stiu cand va expira si cea de-a doua prelungire compania va putea sa imi mai faca o prelungire sau este nevoita sa-mi faca un contract nedeterminat?
Multumesc anticipat.