avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Activitate pop florina cristina

Activitate pop florina cristina

Pe perioada suspendata a pfa-ului se mai depun declaratii? 392 cu 0, 300 sau 200..220?
Buna ziua,
Am citit ce ati scris si in randurile precedente inteleg ca o firma suspendata nu trebuie neaparat sa isi inchida conturile la banca deoarece is generatoare de venituri din dobanzi? Iar ca si cheltuieli se accepta strict cele care sunt generate de existenta firmei si nu de desfasurarea unor activitati economice iar inregistrrarile cum se vor face? Pe 471 si se reiau la reluarea activitatii? sau se trec direct pe nedeductibil?
Buna ziua,
As avea o intrebare, am preluat o firma care are un leasing financiar iar fosta contabila facea inregistrarile vechi respectiv 471 = 168, cum as putea sa scap de 471 si 168?... avand in vedere ca la sf an 2011 a facut reevaluare la 168 si nu se mai soldeaza cu 471.
Multumesc.
Multumesc.
Scuzati-ma daca insist...dar daca firma nu are alta persoana angajata pot avea eu functia de director economic sau contabil sef chiar daca nu am alte persoane in subordine?
Si pe mine m-ar interesa acest lucru dar nu cred ca un economist doar cu studii superioare poate semna bilantul unei firme cu CA mai mare 35000 euro. Am sunat si la Finante si nu au stiut sa imi raspunda deocamdata.