avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 217 soluții astăzi
Forum Activitate Ionut888

Activitate Ionut888

Răspuns la discuția Fals in acte
Va multumesc foarte mult pentru ajutorul acordat . Sper ca nu o sa va deranjeze daca o sa mai apelez la dumneavoastra.
Răspuns la discuția Fals in acte
@ salageanvasilica

Multumesc mult pentru sfaturi , dar as mai avea o mica problema.
Daca se poate sa ma ajutati sa formulez plangerile , am vazut niste contestatii la amenzi , dar scriau si art. si ordonante , v-as ruga frumos daca se poate sa ma ajutati , sa-mi dati niste repere . Multumesc
Discuție Fals in acte
In data de 31.05.2012 , m-am deplasat cu masina la un prieten acasa . In drum spre acesta , in fata mea la un semafor se afla politia rurala Resita. Am mers in spatele acestora aproximativ 1 km , dupa care am depasit masina politiei si m-am oprit in fata casei prietenului meu.In momentul cand m-am dat jos din masina , politia a aprins girofarele pentru a ma oprii , dar eu eram coborat deja din masina , au venit la mine un politist si un jandarm cerand sa le prezint actele . Actele masinii nu le aveam la mine , i-am prezentat permisul , mi-au dat amenda , 210 lei in 48 de ore , iar procesul verbal nu l-am semnat . In data de 1.06.2012 m-am trezit cu procesul verbal la usa , analizandu-l am ramas surprins de ceea ce vad . In procesul verbal la martor asistent a fost scris numele prietenului meu , CNP , si semnatura , insa prietenul meu nu a semnat nimic , si nu si-a dat aceste date . I-am aratat procesul verbal prietenul meu sa isi vada semnatura , dar acesta a zis ca nu el a semnat , in concluzie , a semnat Domnul politist.
Eu as dori sa fac contestatie pentru ca mi-a cerut actele cand eram in afara autovehiculului , si sa depun o plangere impotriva agentului deoarece a semnat si a folosit datele personale ale prietenului meu.
As dori sa ma ajutati in ceea ce priveste formularea contestatiei si a plangerii , mentionez ca prietenul meu se prezinta ca martor si probabil daca nu gresesc , parte vatamata . Va rog sa ma ajutati cat mai urgent deoarece expira perioada de 15 zile in care pot depune contestatie. Multumesc.
Au fost 3 , si el a fost cu masina , valoarea este in jur de 500 Ron.Furtul a avut loc noaptea dupa ora 12:00.astept raspuns.multumesc
Buna ziua , am si eu cateva intrebari:Un prieten de-al meu a furat din curtea unei scoli, niste "ciorapi" sa-i spunem asa , in acea curte sunt camere de supravegheat, el s-a dus cu masina , daca pe camera se vede numaru` masinii ? se poate sa-l salte politia ? sau inregistrarile video se pot folosi impotriva acestuia ? multumesc
Răspuns la discuția Pensie alimentara
Multumesc mult pentru ajutor.
Răspuns la discuția Pensie alimentara
Multumesc mult , tata lucreaza dincolo de vreo 3-4 ani cate 6 luni dincolo cu contract , si 6 luni sta in tara , ce sanse am sa iau pensia alimentara ? iau pensia alimentara de la salariul de acolo sau cum ? nu stiu de aia am apelat la dvs.multumesc
As vrea sa stiu ce poate sa faca mama-mea impotriva lui tatal-meu.Tatal meu nu a platit pensia alimentara decat 2 luni de cand s-a despartit de mama-mea,in 2006 s-au despartit iar eu am facut 18 ani in 2010 , deci 4 ani nu a pltit deloc pensia alimentara si nici cheltuielile de judecata care trebuia sa le plateasca.Am vorbit cu mama-mea si vrea sa il dea in judecata , si sa ne plateasca tot , absolut tot , cheltuielile de judecata si pensia alimentara la doi copii timp de 4 ani. Ce sanse are mama-mea sa castige procesul ? astept un raspuns.
Pana la urma sunt interzise sau nu ? astept un raspuns concret.multumesc.
Imi acorda un ajutor de 10.000 de euro , si banii in cat timp sa-i inapoiez ?